موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/111220 :کد

در آذربایجان غربی؛

ورزشهای زمستانی جان می گیرد

  یکشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۵ — ۱۲:۵۴
تعداد بازدید : ۲۲۵   
 تحلیل ایران -ورزشهای زمستانی جان می گیرد

پیست اسکی خوشاکوی ارومیه وسیع ترین و برف گیرترین پیست اسکی خاورمیانه در کنار تمام زیباییهای بی نظیراش با مشکلات زیرساختی جدی دست و پنجه نرم می کند.

پیست اسکی خوشاکوی ارومیه وسیع ترین و برف گیرترین پیست اسکی خاورمیانه در کنار تمام زیباییهای بی نظیراش با مشکلات زیرساختی جدی دست و پنجه نرم می کند.


به گزارش تحلیل ایران پیست اسکی خوشاکوی ارومیه بزرگ‌ترین و یکی از زیباترین پیست های اسکی کشور و همچنین یکی از کانون‌های مهم ورزش زمستانی در منطقه به شمار می‌رود که متاسفانه به دلیل مشکلات زیرساختی تاکنون نتوانسته نه در سطح بین المللی و کشوری بلکه حتی در سطح استانی به جایگاه واقعی خود برسد.

 

نبود جاده دسترسی مناسب، حداقل امکانات رفاهی و گردشگری، نبود امکانات مناسب برای ورزش اسکی، وضعیت نابسامان تنها هتل موجود، بخش کوچکی از موانع و کمبودهای پیش روی این منطقه گردشگرپذیر، ورزشی است که مورد بی توجهی مسئولان قرار گرفته است.


این پیست با توجه به قرار گرفتن در یک منطقه توریستی و نیز هم مرزی استان با سه الی چهار کشور خارجی ظرفیت و قابلیت جذب گردشگر و نیز میزبانی مسابقات کشوری و حتی بین

 

، اما در سالهای گذشته به دلیل روی کار آمدن افرادی غیر ورزشی در هیئت و بی توجهی مسئولان مورد غفلت واقع شده است.

پیست اسکی خوشاکوی ارومیه فارغ از خصوصیت خاص منطقه ای در جذب گردشگر و میزبانی مسابقات منطقه ای و کشوری اسکی به دلیل شرایط آب وهوایی منطقه قابلیت تبدیل شدن به پیست اسکی روی چمن را نیز دارد که این ظرفیت نیز تاکنون مورد بهره برداری قرار نگرفته است.

این پیست که یکی از کانون‌های ورزش‌ زمستانی در شمالغرب ایران به شمار می‌رود، دارای امکانات بالقوه ای از قبیل کوه‌هایی با شیب مناسب و چشم انداز زیبا است ولی به علت نبود زیرساخت این امکانات بلااستفاده مانده است.

 

فعالیت پیست اسکی خوشاکو آغاز شده است

دبیر هیئت اسکی آذربایجان غربی در خصوص ویژگی ها و آخرین وضعیت این پیست اسکی به خبرنگار مهر گفت: فعالیت  پیست اسکی خوشاکو از هفته گذشته آغاز شده و هم اکنون علاقمندان می توانند در روزهای دوشنبه، پنجشنبه و جمعه برای انجام ورزش های زمستانی، اسکی و نیز تفریح به این پیست مراجعه کنند.

 

بهروز امیری با بیان اینکه هم اکنون امکانات فراهم شده به علاقمندان برای حضور در این پیست نسبت به سالهای گذشته در شرایط بهتری قرار دارد، اظهارداشت: امسال بر خلاف سال گذشته دو لاین پیست آماده سازی شد و دو خط بالابر پیست نیز کاملا فعال و آماده به کار است.

 

وی در خصوص وضعیت راه های دسترسی به پیست اسکی نیز گفت: با توجه به بارشهای شدید برف تاکنون اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همکاری خیلی خوبی در زمینه بازگشایی راه های منتهی به پیست داشته و در حال حاضر مشکلی دراین خصوص وجود ندارد.

 

امیری در خصوص مشکل زیرساختی این پیست از جمله نبود راه آسفالته مناسب نیز عنوان کرد: هنوز بخشی از جاده دسترسی به پیست آسفالت نشده که عمده دلیل آن وجود معارض ملکی و عدم حل این مشکل است.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :