موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/111439 :کد

رئیس اتاق بازرگانی ارومیه:

حضور چهره‌های پیر و فرتوت در دولت عامل اصلی رکود در صنعت کشور

  ﺳﻪشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۱
تعداد بازدید : ۲۹۲   
 تحلیل ایران -حضور چهره‌های پیر و فرتوت در دولت عامل اصلی رکود در صنعت کشور

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادت و کشاورزی ارومیه گفت:چهره‌های پیر و فرتوتی دولت عامل اصلی رکود در صنعت کشور است و لازم است دولت ضمن استفاده از افراد کارآمد، اشتغال آفرینی و حمایت عملی از تولید را...

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادت و کشاورزی ارومیه گفت:چهره‌های پیر و فرتوتی دولت عامل اصلی رکود در صنعت کشور است و لازم است دولت ضمن استفاده از افراد کارآمد، اشتغال آفرینی و حمایت عملی از تولید را جایگزین نظام پرداخت یارانه کند.


به گزارش تحلیل ایران، حسن انتظار ظهر امروز در مراسم یازدهمین جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر آذربایجان غربی که در محل سالن همایش‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه برگزار شد اظهار داشت: مشکل صنعت و چرخه تولید در کشور صددرصد مدیریتی است.

 

وی افزود: اگر امروز برخی از چهره‌های دانشگاهی یا صاحب نظران اقتصادی داد سخن در مورد مشکلات بخش صنعت در کشور سر داده و ریشه آن را مدیریتی اعلام می‌کنند ما 25 سال است که داد می‌زنیم صنعت این کشور مشکلات مدیریتی دارد اما کوش کسی بدهکار نیست.

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادت و کشاورزی ارومیه گفت: قانون هدفمند کردن یارانه‌ها به درستی در کشور به اجرا در نیامد و در این میان تولیدکنندگان نفعی از اجرای ناقص این قانون نبردند و در شرایط کنونی مملکت لازم است دولت اشتغال آفرینی و حمایت عملی از تولید را جایگزین نظام پرداخت یارانه کند.

 

انتظار تصریح کرد: توزیع پول در بین مردم بدون آنکه فعالیت اقتصادی خاصی برای به‌دست آمدن آن پول انجام شده باشد یک آسیب بزرگ برای اقتصاد هم خانواده‌ها و هم کل مملکت است.

 

وی با انتقاد از ساخت و ساز بی‌رویه مساکن مهر در مناطق دوردست که فاقد مشتری و حتی مصرف کننده است گفت: در حقیقت ثروت مملکت با ساخت چنین مسکن‌هایی بر باد رفت و به جای آنکه بیت المال و سرمایه‌های ملی در چرخه تولید صرف شود در مناطق دور از شهرها به ویرانه‌هایی تبدیل شد که هیچ نقشی در توسعه کشور ندارند.

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادت و کشاورزی ارومیه گفت: در حالیکه در دنیا اداره صنایع به سمت هلدینگی و تجمیع ظرفیت‌ها حرکت داده می‌شود در کشورمان اجرای طرح‌های زودبازده مورد توجه قرار گرفت که نتایج معکوسی به دست داد و در نهایت یا برچیده شد و یا اینکه هم اینک انبوهی از این طرح‌ها راکد و تعطیل شده و روی دست دولت مانده‌اند.

انتظار تصریح کرد: معتقدم دولت یازدهم دولتی خوبی است اما چهره‌های پیر و فرتوتی در دولت حضور دارند که تحرک و کارایی لازم برای کار اجرایی را از دست داده‌اند و به خاطر همین است که مشکلات صنعت کشور روز بروز بیشتر می‌شود.

وی گفت: اتاق بازرگانی، صنایع، معادت و کشاورزی ارومیه آماده است با کارآفرینان برتر آذربایجان غربی به‌صورت اثربخش و راهگشا وارد تعاملات و مشاوره‌های بازرگانی شود چراکه معتقدیم این افراد جهادگران اقتصادی هستند و باید از آنان حمایت شود.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :