موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/111655 :کد

نماینده مردم ارومیه در مجلس:

مردم برای دفاع از اعتقادات خود در ۹ دی وارد عمل شدند

  پنجشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۵ — ۱۰:۱۸
تعداد بازدید : ۲۳۸   
 تحلیل ایران -مردم برای دفاع از اعتقادات خود در ۹ دی وارد عمل شدند

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تشریح هدف دشمن گفت: مردم در ۹ دی برای دفاع از اعتقادات خود همچون اسلام، امامت و ولایت وارد عمل شدند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تشریح هدف دشمن گفت: مردم در ۹ دی برای دفاع از اعتقادات خود همچون اسلام، امامت و ولایت وارد عمل شدند.


به گزارش تحلیل ایران هادی بهادری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با یادآوری بی‌تدبیری برخی نیروهای داخلی در حوادث بعد از انتخابات سال 88 اظهار داشت: هم فردی که به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شد و هم کسی که نتوانست رئیس‌جمهور شود به‌جای تمکین به قانون، افراط و تفریط کرده و یکی زمینه فتنه را آفرید و دیگری آن را گسترش داد.

 

وی با اشاره به اینکه حوادث بعدی از دعوای بین این دو نامزد خارج شد تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب تمامی مسائل مرتبط با انتخابات 88 را در خرداد همان سال خاتمه داد و حتی شورای نگهبان هم آن را تایید کرد اما مسئله تندروی و افراط عده‌ای بود که اگر هوشمندی مردم نبود الآن شاید شاهد وضعیت دیگری بودیم.

 

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نیات سوء برخی افراد و گروه‌ها بیان کرد: در فتنه سال 88 سلطنت‌طلب‌ها، بهائیت، منافقان و برخی افراد دیگر به دنبال اهداف براندازانه خود بودند و از برخی مسائل سیاسی سوءاستفاده می‌کردند.

 

وی با بیان دیدگاه خود در خصوص فتنه و 9 دی افزود: باید به این قضایا این‌چنین نگاه کرد که موضوع از مراحل و شرایط سیاسی خارج شد و وارد مرز‌های اعتقادی مردم در روز عاشورا شد و مردم در این روز به‌خوبی مشاهده کردند که دشمن به دنبال ریشه‌کنی اعتقادات آنان است.

 

بهادری در تبیین فتنه سال 88 و دلایل حضور مردم در صحنه گفت: مردم به هدف دشمن که ضربه زدن و نابودی امام حسین(ع) و ولایت بود پی‌برده و این کاملا طبیعی است که مردم وارد عمل شوند و تا دفع خطر در میدان باشند.

 

وی اظهار داشت: مردم در روز 9 دی اعلام کردند که شاید به‌‌خاطر مسائل سیاسی با یکدیگر اختلاف داشته باشند که خود این اختلاف هم ناشی از آزادی، دموکراسی و رای‌گیری در جامعه است اما در مسائل اعتقادی همچون اسلام و امامت و ولایت با کسی تعارف ندارند.

 

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر دشمنی آمریکا و انگلیس با ملت ایران بیان کرد: در طول 100 سال اخیر بارها این کشورها به ایران خیانت کرده‌اند و در ساقط کردن مشروطه، کودتای 28 مرداد و یا کمک و تجهیز صدام در هشت سال دفاع مقدس به‌خوبی رد پای این کشورها قابل مشاهده است.

 

وی افزود: کار دشمن دشمنی است و هیچ‌وقت نمی‌توان از دشمن انتظار خدمت و دوستی را داشت اما در عرصه دیپلماسی و تعاملات سیاسی مسائل کمی فرق دارند که وابسته به زمان و اجتهاد  توسط مقام ولایت انجام می‌شود که با برخی کشور‌ها رابطه و برخی دیگر قطع ارتباط برقرار شود.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :