موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/111978 :کد

مدیر شبکه بهداشت میاندوآب:

مجوز ساخت بیمارستان ۱۶۰ تخت خوابی میاندوآب صادر شد

  یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۴
تعداد بازدید : ۳۵۹   
 تحلیل ایران -مجوز ساخت بیمارستان ۱۶۰ تخت خوابی میاندوآب صادر شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب گفت: مجوز احداث بیمارستان ۱۶۰ تخت خوابی این شهرستان صادر و جایگزین بیمارستان عباسی شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب گفت: مجوز احداث بیمارستان ۱۶۰ تخت خوابی این شهرستان صادر و جایگزین بیمارستان عباسی شد.


به گزارش تحلیل ایران، سهراب حیدری امروز در جلسه هماهنگی خیران سلامت این شهرستان اظهار داشت: به زودی برای احداث این بیمارستان زمینی مناسب معرفی می‌شود.

 

وی گفت: احداث این بیمارستان نقش مهم و پویایی در ارائه خدمات در حوزه سلامت شهرستان دارد و انتظار می‌رود خیران سلامت یا نهادهای دولتی در تأمین زمین بیمارستان همکاری کنند.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب تصریح کرد: فاز دوم بیمارستان حضرت فاطمه (س) که باید در سال 84 به بهره داری می‌رسید، با 10 سال وقفه در روند عملیات عمرانی آندر سال 94 از سرگرفته شد به طوریکه مدت زمان تعطیلی این پروژه احداث دوباره آن را غیر ممکن کرده بود چون از نظر اقتصادی عمر مفید خود را سپری کرده بود ولی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی و مسئولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب ادامه عملیات آن از طریق منابع داخلی دانشگاه علوم پزشکی استان امکان پذیر شد.

 

وی گفت: این بیمارستان یک پروژه ملی است بنابراین اعتبار لازم برای احداث و تکمیل این پروژه باید از طریق منابع ملی تخصیص می‌یافت ولی با شرایط پیش آمده، با اختصاص 70 میلیارد ریال، عملیات این پروژه از سرگرفته شد.

 

حیدری تصریح کرد: این بیمارستان هم اینک بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در دهه فجر 95 به بهره برداری می‌رسد.

 

وی افزود: مساحت این پروژه به تازگی با انجام تغییراتی از هفت هزار مترمربع به ده هزار و 500 مترمربع افزایش یافته و علاوه بر تجهیزات، تنها برای عملیات عمرانی این پروژه 135 میلیارد ریال اعتبار برآورد شده است.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب گفت: کلنیک تخصصی میاندوآب نیز در زمینی به مساحت یک هزار و 800 مترمربع و با برآورد اعتبار 35 میلیارد ریالی در محوطه بیمارستان فاطمه (س) در حال اجراست که در دهه فجر 95 به بهره برداری می‌رسد.

 

سهراب حیدری افزود: ساخت کلنیک تشخیص بیماران سرطانی میاندوآب از دیگر پروژه‌هایی است که اینک بیش از 90 درصد پیشرفت دارد و در دهه فجر سال 95 به بهره برداری می‌رسد.

 

وی اظهار داشت: شهرستان میاندوآب دارای 20 مرکز بهداشتی و درمانی در مناطق شهری و روستایی است و در 2 سال گذشته، هفت پروژه درمانی در این شهرستان احداث شده که 48 پزشک عمومی به طور شبانه روزی در این مراکز مستقر شده‌اند.

حیدری گفت: در یک و نیم سال گذشته توسط خیران سلامت، پنج پروژه بهداشتی و درمانی در میاندوآب احداث شده که بخش ICU بیمارستان عباسی یکی از آنهاست که نزدیک به 13 میلیارد ریال از سوی وزارت بهداشت و درمان برای تجهیز آن اعتبار صرف شد.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :