موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/111979 :کد

مدیرکل منابع طبیعی آذربایجان‌ غربی

دام مازاد بر مراتع آذربایجان‌ غربی به ۴ برابر رسید

  یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۶
تعداد بازدید : ۳۳۵   
 تحلیل ایران -دام مازاد بر مراتع آذربایجان‌ غربی به ۴ برابر رسید

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌غربی گفت: برای ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار هکتار عرصه مراتع طبیعی ۸ میلیون واحد دام در آذربایجان‌غربی وجود دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌غربی گفت: برای ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار هکتار عرصه مراتع طبیعی ۸ میلیون واحد دام در آذربایجان‌غربی وجود دارد.


به گزارش تحلیل ایران رحمان وهاب‌زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: در حال حاضر 4 برابر ظرفیت مراتع آذربایجان‌غربی دام مازاد وجود دارد.

 

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌غربی بیان کرد: در حال حاضر برای 2 میلیون و 750 هزار هکتار عرصه مرتعی8 میلیون واحد دام موجود است.

 

وی گفت: دام مازاد بر مرتع از جمله مشکلات اساسی در آذربایجان‌غربی است که تلاش می‌شود با اجرای طرحهای حفاظت مشارکتی از تخریب مراتع استان جلوگیری شده و عرصه‌های مرتعی استان حفظ شود.

 

وهاب‌زاده خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از یک میلیون و بیست و پنج هزار راس دام در شهرستان ارومیه وجود دارد که نسبت به عرصه‌های مراتعی ارومیه دام مازاد است.

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌غربی افزود: سالانه 487 هزار راس دام در شهرستان ارومیه مجوز چرا دریافت می‌کنند در حال حاضر نیز در 327 هزار هکتار عرصه مرتعی شهرستان ارومیه 15 هزار و 827 بهره بردار وجود دارد.

 

وی اظهار داشت: به منظور جلوگیری از تخریب مراتع و اراضی ملی، امسال 50 هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان ارومیه تحت پوشش طرحهای مشارکتی قرار گرفت.

وهاب‌زاده بیان کرد: طرف قرارداد این طرح‌های مشارکتی بهره‌برداران هستند تا از بهره‌برداری بی‌رویه از محصولات جنگلی و مرتعی و از چرای بی‌رویه مراتع نیز جلوگیری شود.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :