موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی برنامه اقتصادی

a/38060 :کد

0

ضرورت ارائه برنامه برای رشد اقتصادی و توسعه آذربایجان غربی

  شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ — ۱۰:۳۰
تعداد بازدید : ۲۴۸   
 تحلیل ایران -ضرورت ارائه برنامه برای رشد اقتصادی و توسعه آذربایجان غربی

استاندار آذربایجان غربی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، از مدیران خواست برای رشد و توسعه استان، برنامه های عملیاتی ارائه دهند.

تحلیل ایران- سعادت در چهارمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که صبح امروز با حضور معاونین استاندار و سایر اعضای این شورا در سالن کنفرانس استانداری برگزار شد، گفت: مدیران نباید صرفا به مدیریت وضع موجود فکر کنند، بلکه استان ما نیازمند رشد اقتصادی است و لازمه فراهم شدن این رشد اقتصادی هم ارائه برنامه و راهکارهای عملیاتی توسط مدیران دستگاهها در حوزه های مختلف است.
سعادت افزود: ما باید بدانیم که استان در بخش های مختلف، در چه وضعیتی قرار دارد تا بتوانیم برای رشد و توسعه آن بخش و در نهایت برای پیاده سازی و اجرای الگوی اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری در استان برنامه ریزی نماییم.
استاندار آذربایجان غربی همچنین بر ضرورت برنامه ریزی در جهت ارتقای مشارکت مردم در فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری تاکید و خاطرنشان کرد: صرفا با تبلیغات نمی شود مردم را برای مشارکت در برنامه های اقتصادی و سرمایه گذاری ترغیب نمود؛ بلکه مدیران و فرمانداران باید در حوزه های مختلف، فرصت های سرمایه گذاری را برای مردم تبیین و تشریح کنند تا مردم نیز با اطلاع کافی، وارد عرصه اقتصاد و سرمایه گذاری شوند.
سعادت تاکید کرد: هدف مدیریت استان این است که بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی و همچنین بر اساس تدابیر ریاست محترم جمهور و دولت، استان آذربایجان غربی را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهیم.
وی در ادامه سخنان خود، توجه به موضوع بهره وری را نیز بعنوان یکی از مهمترین عوامل در ارتقای رشد اقتصادی استان مورد تاکید قرار داد.
رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان همچنین از روسا و دبیران کارگروه های استانی خواست نسبت به تشکیل منظم جلسات خود اقدام و پیشنهادات کارگروه ها را برای تصویب به شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارائه نمایند.
در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت اعتبارات استان توسط رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ارائه شد.
ناصر حضرتی در ادامه به برخی از مهمترین برنامه های سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اشاره و خاطرنشان کرد: برنامه ریزی در جهت اجرای سرشماری نفوس و مسکن سال 95 در استان، ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی با رویکردی جدید، انجام دادن امور مربوط به مطالبات پیمانکاران در استان و توجه به امور پژوهش و آموزش دستگاهها از جمله اقدامات در دست اجرا و برنامه های پیش روی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان است.
در این جلسه همچنین بابایی مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری، به ارائه گزارشی در خصوص عملکرد کارگروه اقتصادی استان در 9 ماهه نخست سالجاری پرداخت.
تاجفر مدیرکل دفتر زنان و خانواده استانداری نیز در این جلسه، گزارشی از عملکرد کارگروه زنان و خانواده استان ارائه کرد.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :