موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی ذخیره سازی گوشت

a/38571 :کد

0

بیش از ۲۶۰۰ تن گوشت شب عید در آذربایجان غربی ذخیره سازی شد

  دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ — ۱۳:۲۲
تعداد بازدید : ۳۲۵   
 تحلیل ایران -بیش از ۲۶۰۰ تن گوشت شب عید در آذربایجان غربی ذخیره سازی شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر بیش از دو هزار و ۶۰۰ تن گوشت سفید و قرمز ویژه شب عید در سردخانه‌های استان ذخیره سازی شده است.

تحلیل ایران-اسمعیل کریم زاده با تاکید بر اینکه شب عید مردم از نظر تأمین گوشت و میوه مورد نیاز دچار کمبود و مشکلی نخواهند شد افزود: در حال حاضر ۲۵۰۰ تن گوشت سفید مرغی و ۱۱۵ هزار تن گوشت قرمز در سردخانه‌های شرکت پشتیبانی امور دام استان برای مصارف شب عید ذخیره سازی شده است.

وی ادامه داد: این میزان گوشت در مواقع نیاز به بازار مصرف عرضه خواهد شد و با روند کنونی تولید امیدواریم نیازی به توزیع گوشت مرغ منجمد نباشد اما با افزایش قیمت غیر واقعی در بازار از ذخایر شرکت پشتیبانی امور دام جهت تنطیم بازارمصرف استفاده خواهیم کرد.

کریم زاده با بیان اینکه ۳۵۰۰ تن سیب و پرتقال مورد نیاز شب عید مردم استان، توسط مباشرین خرید اتحادیه تعاون روستایی تا اواخر سال جاری تأمین خواهد شد افزود: در حال حاضر هزار تن سیب مورد نیاز شب عید مردم استان توسط اتحادیه تعاون روستایی خریداری و در سردخانه‌ها ذخیره سازی شده است.

آذربایجان غربی میوه شب عید ۷ استان کشور را تأمین می‌کند

وی ادامه داد: برای خرید ۲۵۰۰ تن پرتقال نیز با دو استان شمالی در کشور عقد قرار داد شده است که کارحمل و بارگیری آن از روز شنبه هفته جاری آغاز شده است و براساس برنامه ریزی‌ها و تعمهیدات اتخاذ شده هیچ گونه نگرانی در تأمین منابع پروتئینی و میوه شب عید دراستان نخواهیم داشت.

کریم زاده با بیان اینکه در سال جاری استان ما، سیب شب عید مورد نیاز هفت استان کشور را تأمین خواهد کرد گفت: با توجه به ظرفیت‌های مناسب تولید سیب در استان تأمین میوه شب عید هفت استان کشور شامل استان‌های سیستان و بوچستان، همدان، کرمان، گیلان، قزوین، کرمانشاه و خوزستان بر عهده تعاون روستایی استان قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در این زمینه چهارهزار تن سیب با قیمت مناسب و به صورت توافقی از کشاورزان استان خریداری و در سردخانه‌ها ذخیره سازی می‌شود اظهارداشت: سیب تولیدی استان از لحاظ کیفیت از جمله مطلوب‌ترین سیب‌های تولیدی در کشور به شمار می رودو بر اساس ابلاغیه جدید وزارت به سازمان تعاون روستایی در سال جاری استان‌ها با اختیار بیشتری نسبت به تأمین و ذخیره سازی میوه اقدام خواهند کرد.

وی همچنین با اشاره به مدیریت تنظیم بازار با استفاده از برپایی نمایشگاه‌های متعدد افزود: نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا در سطح استان مانند سنوات گذشته در ایام پایانی سال تا ۱۳ فروردین ماه برگزار خواهد شد و طرح تشدید بازرسی و نظارت بر نحوه عرضه این محصولات نیز اجرا خواهد شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :