موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی مشارکت خیرین

a/40012 :کد

0

افزایش ۲۵ درصدی مشارکت خیرین در کمیته امداد آذربایجان غربی

  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ — ۲۰:۴۲
تعداد بازدید : ۲۰۳   
 تحلیل ایران -افزایش ۲۵ درصدی مشارکت خیرین در کمیته امداد آذربایجان غربی

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی از افزایش ۲۵ درصدی مشارکت خیرین در کمک به مددجویان کمیته امداد آذربایجان‌غربی، طی سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فارس، جلال حسین‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: خیرین و نیکوکاران استان آذربایجان غربی طی سال جاری 460 میلیارد ریال برای نیازمندان این استان کمک نقدی کرده‌اند.

 

 

وی با بیان اینکه در این میان شهرستان مهاباد و ارومیه بیش‌ترین میزان کمک‌های جمع‌آوری شده را به خود اختصاص داده بودند، تصریح کرد: انتظار می‌رود در ایام باقی مانده سال نیز شاهد جمع‌آوری کمک‌های مردمی باشیم.


مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی با تاکید بر بهره‌گیری هر چه بیشتر از توان خیرین در کمک به نیازمندان و افراد زیر پوشش کمیته امداد استان، افزود: استفاده از ظرفیت مردمی در راستای رفع نیاز مالی مددجویان کمیته امداد ضروری است.


این مسئول از افزایش میزان مشارکت خیرین در استان خبر داد و اظهار داشت: امسال میزان مشارکت خیرین در رفع نیاز مالی خانواده‌های زیر پوشش کمیته امداد استان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته رشد 25 درصدی دارد.


حسین‌زاده با اشاره به میزان زکات پرداخت شده در استان طی سال جاری، خاطرنشان کرد: امسال 160 میلیارد ریال زکات در آذربایجان‌غربی جمع‌آوری شده است که در این زمینه نیز شهرستان مهاباد رتبه نخست استان را به خود اختصاص داده است.


وی با اشاره به موارد مصرف زکات جمع‌آوری شده، اذعان داشت: 57 درصد زکات جمع‌آوری شده به فقرا پرداخت و مابقی برای احداث پروژه‌های عام‌المنفعه در مناطق محروم استان آذربایجان‌غربی هزینه شده است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :