موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی تعاون و اشتغال

a/42332 :کد

0

ایجاد اشتغال برای ۲ هزار نفر با ایجاد شرکت‌های تعاونی

  یکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۳:۳۹
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -ایجاد اشتغال برای ۲ هزار نفر با ایجاد شرکت‌های تعاونی

مدیر تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی از ایجاد اشتغال برای ۲ هزار نفر با تشکیل شرکت‌های تعاونی در آذربایجان‌غربی خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فارس احمد دهقانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: با توجه به اینکه شرکت‌های تعاونی در تسریع رشد و توسعه استان موثر هستند، از ایجاد شرکت‌های تعاونی استقبال می‌شود.

 


وی تشکیل شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستان، شرکت‌های تعاونی توسعه روستایی و دانش‌بنیان، فارغ‌التحصیلان و مهارت آموختگان را از برنامه‌های ویژه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی در راستای توسعه تعاونی این استان عنوان کرد.

وی با بیان اینکه با ایجاد شرکت‌های تعاونی، منابع مردمی به سمت تولید سوق می‌یابد، تصریح کرد: 110 تعاونی در استان آذربایجان غربی فعالیت دارد که این تعاونی‌ها دارای 2 هزار و 242 عضو هستند.


مدیر تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه تشکیل تعاونی‌ها زمینه اشتغال بسیاری از جوانان را فراهم می‌کنند، ادامه داد: با وجود این تعداد تعاونی زمینه اشتغال 2 هزار نفر در این استان فراهم شده‌است.


این مسئول با اشاره به مبحث اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز قرار دارد، اعلام کرد: تشکیل شرکت‌های تعاونی در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش موثری دارد چراکه با شرکت اقشار مختلف مردم زمینه توسعه فراهم می‌شود.


مدیر تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه روز به روز بر تعداد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در استان افزوده می‌شود، اظهار داشت: باید با تدبیر خاصی از این فارغ‌التحصیلان حمایت شغلی شود.


وی با بیان اینکه باید توانمندی‌های استان را در این زمینه مد نظر داشته‌باشیم، تصریح کرد: تعاونی‌‌ها یکی از سه اصل مهم در اقتصاد کشور محسوب می‌شود که باید برای تشکیل و آغاز به کار آنها تلاش شود.

                               

تعاون     اشتغال زایی                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :