موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی تولید

a/66969 :کد

0

پیش بینی تولید بیش از ۲۹۹ تن عسل در شوط

  ﺳﻪشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۳:۴۴
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -پیش بینی تولید بیش از ۲۹۹ تن عسل در شوط

مدير جهاد كشاورزي شوط از آغاز كوچ زنبورداران شمال آذربايجان غربي به طبيعت زيبای اين شهرستان خبر داد.

مدير جهاد كشاورزي شوط از آغاز كوچ زنبورداران شمال آذربايجان غربي به طبيعت زيبای اين شهرستان خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران؛محمدرضا احمدزاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار كرد: همه ساله با فرا رسيدن فصل بهار و مساعد شدن هوا و رويش انواع گل و گياه در طبيعت سرسبز شهرستان شوط، بسياري از زنبورداران مهاجر با انتخاب اين شهرستان به عنوان محل پرورش زنبور عسل و توليد عسل مرغوب به شهرستان شوط كوچ مي كنند.

وي با بيان اينكه اغلب زنبورداران مهاجر از شهرستان هاي خوي، چالدران، پلدشت و چايپاره هستند، افزود: همه ساله بيش از شش هزار كندوي مدرن و بومی به مدت سه ماه در طبيعت اين شهرستان مستقر مي شوند.

 

احمدزاده ميزان عسل توليدي شهرستان شوط را 285 تن اعلام كرد و گفت: پيش بيني مي شود كه امسال با توجه به بارش هاي مناسب بهاري، اين ميزان از نظر وزن پنج درصد و از نظر تعداد كندوها 15 درصد افزايش يابد.

 

مدير جهاد كشاورزي شوط با بيان اينكه عسل توليدي اين شهرستان علاوه بر استان هاي همجوار به كشورهاي تركيه و جمهوري آذربايجان نيز صادر مي شود، اظهار كرد: به منظور توسعه صنعت زنبورداري، ايجاد اشتغال و افزايش راندمان توليد، جهاد كشاورزي پرداخت تسهيلات بانكي كم بهره، افزايش سطح پوشش بيمه اي و راه اندازي شرکت تعاوني زنبورداران در شهرستان شوط را در دست اجرا دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :