موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/68524 :کد

0

احیاء ۱۲۴۵ واحد تولیدی آذربایجان غربی با مشکل‌تراشی بانک‌ها

  دوشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۳:۵۲
تعداد بازدید : ۱۷۷   
 تحلیل ایران -احیاء ۱۲۴۵ واحد تولیدی آذربایجان غربی با مشکل‌تراشی بانک‌ها

استاندار آذربایجان غربی گفت: کار احصاء یک هزار و ۲۴۵ واحد تولیدی و صنعتی راکد مانده آذربایجان غربی انجام شده و احیاء ظرفیت‌های ۸۰۰ مورد از آنها در دو فاز مجزا آغاز شده اما این مهم در مرحله اجرا با...

استاندار آذربایجان غربی گفت: کار احصاء یک هزار و ۲۴۵ واحد تولیدی و صنعتی راکد مانده آذربایجان غربی انجام شده و احیاء ظرفیت‌های ۸۰۰ مورد از آنها در دو فاز مجزا آغاز شده اما این مهم در مرحله اجرا با مشکل‌تراشی بانک‌ها مواجه شده است.


به گزارش تحلیل ایران، قربانعلی سعادت ظهر امروز در دهمین جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر استان آذربایجان غربی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد با اشاره به بروکراسی اداری حاکم بر کشور اظهار داشت: کار اداری باز کردن یکی از درب‌های مشکل‌دار مرزی در آذربایجان غربی 8.5 ماه طول کشید در حالی که در همین مرز سالانه 7.5 میلیون دلار کالا صادر می‌شود.

 

وی افزود: کار رسیدگی به یکی دیگر از درب‌های مرزی استان نیز 4 ماه تمام معطل ماند تا کارشناسان مرکزنشین بیایند و موضوع را بررسی کنند در حالی که با سپردن اختیارات به استانداران و کارشناسان استانی می‌توان بخش اعظمی از چنین بروکراسی‌های اداری را حل کرد.

سعادت تصریح کرد: نمی‌توان در استان‌ها معجزه کرد چون باید دست استانداران برای گرفتن تصمیمات مورد نیاز به اندازه کافی باز باشد تا بتوانند انواع مشکلاتی که بدان اشاره شد را حل کنند.

 

استاندار آذربایجان غربی گفت: زمانی به سرمایه‌‌داران زالو‌صفت گفته می‌شد اما اکنون کارفرما‌ و سرمایه‌گذاران جهادگران عرصه اقتصاد هستند و باید قدردان آنها باشیم.

وی افزود: گرچه مجلس قانون رفع موانع تولید را تصویب کرده اما همین قانون از سوی بانک مرکزی به خوبی اجرا نمی‌شود و در واقع این قانون در مقام اجرا در سیستم بانکی به مشکل خورده و انواع ماده و تبصره‌هایی که بر آن گذاشته شده نمی‌گذارد تا صنعتگران و صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی از مزایای این قانون بهره‌مند شوند.

سعادت اظهار داشت: کار احصاء یک هزار و 245 واحد تولیدی و صنعتی تعطیل شده و راکد مانده آذربایجان غربی انجام شده و احیاء ظرفیت‌های 800 مورد از آنها در دو فاز مجزا آغاز شده، اما همین مهم نیز در بانک‌ها به مشکل برخورده در حالی که با احیا این واحدها حداقل برای 18 هزار نفر ایجاد اشتغال می‌شود.

 

وی با تاکید بر رفع قوانین مزاحم از پیش‌روی سرمایه‌گذاران و فعالان صنعتی و تولیدی گفت: اقتصاد مقاومتی مختص دولت نیست و باید همه قوا و همه مردم در مسیر تحقق برنامه‌های اقتصاد مقاومتی تلاش کنند و این بستر در عرصه تعاون به‌ویژه در شرکت‌ها و تعاونی‌های دانش بنیان بیش از هر جایی وجود دارد.

 

استاندار آذربایجان غربی افزود: فراهم کردن زمینه صادرات کالاهای تولید استان از طریق 967 کیلومتر مرز مشترک از سوی دولت می‌تواند رونق اقتصادی زیادی در منطقه ایجاد کند و در این میان صادرات محصولات کشاورزی در اولویت قرار دارد.

سعادت گفت: امروز به دلیل شرایط حاکم بر دریاچه ارومیه ضرورت مدرن‌سازی بخش کشاورزی آذربایجان غربی به شدت احساس می‌شود.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :