موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/68782 :کد

0

پیمانکاران ترکیه ازپروژه«اروم فتح تکبیر»ارومیه خلع‌یدمی شوند

  ﺳﻪشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۹
تعداد بازدید : ۱۸۴   
 تحلیل ایران -پیمانکاران ترکیه ازپروژه«اروم فتح تکبیر»ارومیه خلع‌یدمی شوند

عضو شورای شهر ارومیه گفت: پیمانکاران ترکیه‌ای پروژه بزرگ "اروم فتح تکبیر" به عنوان یکی از دو پروژه مهم ارومیه به دلیل ناتوانی در انتقال پول از ترکیه به ایران خلع‌ید می‌شوند.

عضو شورای شهر ارومیه گفت: پیمانکاران ترکیه‌ای پروژه بزرگ "اروم فتح تکبیر" به عنوان یکی از دو پروژه مهم ارومیه به دلیل ناتوانی در انتقال پول از ترکیه به ایران خلع‌ید می‌شوند.

 

به گزارش تحلیل ایرن؛سیدهادی ذاکر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: امسال روگذر «آذربایجان» ارومیه با طی مراحل پایانی کار خود برای افتتاح و بهره‌برداری آماده می‌شود.

عضو شورای شهر ارومیه در ارتباط با تاخیرهایی که در زمان افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه صورت گرفته است افزود: تزریق پول، حجم زیاد کاری و بزرگی این پروژه از دلایلی است که زمان افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه روگذر شهری را به تاخیر انداخته است.

 

ذاکر تصریح کرد: پروژه «رزت» ارومیه که به دلیل برخی تخلفات تغییر مدیریتی یافته و وقفه چند ساله‌ای در آن ایجاد شده بود اینک با روی کار آمدن پیمانکار جدید روند ساخت دوباره‌ای را آغاز کرده و شهرداری ارومیه نیز نظارتی مستمر بر ادامه روند کاری آن دارد.

وی با اشاره به پروژه تجاری «اوریاد» گفت: فرایند اجرایی این پروژه مشارکتی که شامل هایپرمارکت، فروشگاه، پارکینگ طبقاتی، شهر کودک، فست فود، کافی شاپ، رستوران‌های مجلل، سینما پنج بعدی و تفرجگاه بام سبز با پیشرفته‌ترین امکانات روز دنیا است طبق قرارداد صورت گرفته با پیمانکار در حال اجراست.

 

ذاکر بیان کرد: پروژه «اروم فتح تکبیر» که یکی از دو پروژه مهم در ارومیه محسوب می‌شود هم‌اکنون به دلیل ناتوانی در انتقال پول از ترکیه به ایران دچار رکود شده که در این زمینه شورای اسلامی شهر ارومیه خواهان خلع این سرمایه‌گذار از ادامه این کار است.

 

وی با بیان اینکه این پروژه داراری 60 هزار متر مربع زیربنای تجاری، 100 هزار متر فضای مسکونی، 17 هزار متر فضای هتل و اقامتگاه ویژه و یک طبقه کامل در خصوص تولید لباس‌های اسلامی دارد اظهار داشت: این پروژه که در سال 93 کلنگ‌زنی شده هم اینک در مرحله خاک برداری قرار دارد و طی سال گذشته پیشرفت فیزیکی دیگری را نداشته است.

عضو شورای شهر ارومیه از اجرای رینگ دوم شهری خبر داد و گفت: رینگ دوم شهر ارومیه با طول 33 کیلومتر در دور شهر و در ادامه پل سرو اجرا می‌شود که امیدوار هستیم بوجه لازم برای اجرا و به بهره‌برداری رسیدن این پروژه داده شود.

                               

شهرداری     ارومیه     پیمانکار     ترکیه        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :