موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/69082 :کد

0

۱۷ نقطه پرحادثه جاده‌های آذربایجان‌ غربی اصلاح شد

  چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۲:۳۴
تعداد بازدید : ۱۷۴   
 تحلیل ایران -۱۷ نقطه پرحادثه جاده‌های آذربایجان‌ غربی اصلاح شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان‌ غربی گفت: ۱۷ نقطه پرحادثه از جاده‌های آذربایجان‌ غربی حذف و اصلاح شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان‌ غربی گفت: ۱۷ نقطه پرحادثه از جاده‌های آذربایجان‌ غربی حذف و اصلاح شد.


به گزارش تحلیل ایران داریوش نصر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: تاکنون ایمن‌سازی جاده‌ها تحت تاثیر اعتبارات قرار نگرفته و برنامه‌ریزی‌های لازم برای حذف و اصلاح یک نقطه پرحادثه در محدوده حوزه‌های استحفاظی 17 شهرستان استان که با هماهنگی پلیس راه و نیروی انتظامی شناسایی شده بود انجام گرفت.

 

وی افزود: گروه‌های راهداری از اوایل اسفند ماه عملیات راهداری را با استفاده از امکانات و منابع داخلی ادارات آغاز شده و بیشتر نقاط پر حادثه تا پایان 52 اسفند ماه حذف و اصلاح شد.

نصر با اشاره به جذب دو هزار تن قیر رایگان برای استان تصریح کرد: اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌ غربی برای نخستین بار در سطح استان موفق شد با  همکاری روسای شهرستان‌ها، پیمانکاران و کارخانه‌های آسفالت استان و شهرستان‌ها، بدون هزینه نسبت به ریزش‌برداری، چاله پرکنی و آسفالت ریز با استفاده از قیر رایگان و آسفالت سرد در سطح استان و شهرستان‌ها اقدام کند.

 

وی گفت: هم اکنون در آذربایجان‌غربی 10 پروژه راه‌سازی که شامل طرح‌های تعریض و بهسازی محور خوی ـ فیروق، محور پیرانشهر ـ نقده قطعه اول، محور خوی ـ ایووغلی قطعه یک، قطعه دو بزرگراه ارومیه ـ مهاباد ـ میاندوآب، قطعه دوم محور میاندوآب ـ فسندوز و قطعه اول محور شاهین‌دژ ـ تکاب و تعداد 19 پروژه داهداری آذربایجان‌غربی دارای 80 درصد پیشرفت اجرایی است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی از برنامه‌ریزی و آمادگی برای سفرهای تابستانی خبر داد و بیان کرد: مجهزسازی راهدارخانه و خدمات رسانی به مسافران در طول سال، ساماندهی و تنظیف راهدارخانه‌ها و نمازخانه‌های بین راهی، آغاز عملیات خط کشی در جاده‌های استان از اردیبهشت ماه و ساماندهی تابلو و علایم اخباری و اخطاری در جاده‌های استان از اقدامات این اداره برای سهولت و بی خطر بودن سفرهای تابستانی است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :