موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/69152 :کد

0

شرکت‌های مدیریت خدمات صادرات در استان تشکیل می شود

  چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۷:۱۴
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -شرکت‌های مدیریت خدمات صادرات در استان تشکیل می شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی گفت: امسال شرکت‌های مدیریت خدمات صادرات در استان آذربایجان‌غربی تشکیل می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی گفت: امسال شرکت‌های مدیریت خدمات صادرات در استان آذربایجان‌غربی تشکیل می‌شود.


به گزارش  تحلیل ایران، جعفرصادق اسکندری امروز در جمع خبرنگاران که در موضوع اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل  برگزار شد اظهار داشت: با توجه به نام‌گذاری امسال به نام"اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی باید این موضوع به درستی در جامعه تبیین شود.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی با بیان اینکه در سال 95 در حوزه اقتصاد مقاومتی سه محور اساسی در سازمان پیش‌بینی شده است گفت: در این باره امسال واحدهای راکد و غیرفعال بخش صنعت، معدن و صنوف تولیدی که از سال گذشته در استان آغاز شده احیا می‌شود.

 

وی تصریح کرد: علاوه بر آن تکمیل طرح‌های نیمه‌تمامی که دارای بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی هستند و نیز توسعه صادرات غیرنفتی نیز برای امسال پیش‌بینی شده است.

احیای 220 واحد صنعتی راکد در استان آذربایجان غربی


اسکندری از راه‌اندازی 220 واحد صنعتی راکد و غیرفعال در شش ماهه نخست امسال در استان خبر داد و افزود: با راه‌اندازی این واحدها برای پنج هزار و 700 نفر زمینه اشتغال فراهم می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی بیان کرد: هم‌اکنون برای 300 طرح صنعتی بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی مجوز داده شده و اگه این طرح‌ها به عرصه فعالیت و بهره‌برداری برسند برای هفت هزار و 300 نفر زمینه اشتغال فراهم می‌شود.

اسکندری با اشاره به برنامه‌های بخش صنعت این سازمان اظهار داشت: امسال توسعه سرمایه‌گذاری صنعتی در شش محور صنایع پایین‌دستی، فلزی و الکترونیکی، شیمیایی و سلولزی، معدنی و کانی‌های فلزی و غیرفلزی، غذایی و دارویی و صنایع دانش‌بنیان در استان آذربایجان‌غربی انجام می‌شود.

 

وی با بیان اهم اقدامات آینده بخش معدن گفت: با توجه به اینکه استان آذربایجان‌غربی از لحاظ ذخایر و تنوع مواد معدنی رتبه بسیار مناسبی در کشور دارد بنابراین ظرفیت مطلوبی برای سرمایه‌گذاری در این حوزه به شمار می‌رود.

امسال طرح پایش معادن در استان آذربایجان غربی انجام می‌شود


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌ غربی از انجام طرح پایش معادن استان خبر داد و تصریح کرد: علاوه بر آن انجام مطالعات ژئوفیزیک هوایی نیز که از بهمن سال گذشته در استان آغاز شده، امسال نیز دنبال می‌شود چون با این اقدام اطلاعات پایه‌ای و اساسی در بحث سرمایه‌گذاری معادن در استان و کشور انجام می‌شود.

اسکندری بیان کرد: از سال گذشته دو پهنه معدنی شمال و جنوب استان آذربایجان‌غربی برای انجام کارهای مطالعاتی واگذار شده است.

وی از تشکیل اتحادیه‌های تخصصی صادراتی سنگ‌های معدنی در سال 95 خبر داد و افزود: علاوه بر آن ایجاد و توسعه واحدهای فرآوری نیز در استان پیش‌بینی شده است.

شهرک‌های صنفی تخصصی در استان راه‌اندازی می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی با اشاره به اهم اقدامات بخش بازرگانی داخلی و خارجی این سازمان گفت: در این باره در بخش بازرگانی داخلی، شهرک‌های صنفی تخصصی در استان ایجاد می‌شود چون آذربایجان‌ غربی حرف‌های بسیاری در این حوزه دارد.

وی تصریح کرد: امسال در حوزه صنوف، بحث ساماندهی یا پایش واحدهای تولیدی صنفی در استان انجام شده و هم‌اکنون 18 هزار واحد تولیدی صنفی در آذربایجان‌ غربی مستقر است.

اسکندری با تاکید بر توسعه فعالیت‌های مربوط به فرش استان افزود: در این باره ارتقا مهارت‌های بافندگان، بازاریابی، تشکیل تشکل‌های صادراتی فرش و از همه مهم‌تر موضوع بیمه قالیبافان به طور جدی پیگیری می‌شود.

شرکت‌های سرمایه‌گذاری در استان آذربایجان غربی حضور می‌یابند


وی با اشاره به اهم فعالیت‌های بخش بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: هم‌اکنون صادرات استان به 32 کشور دنیا انجام شده و تعداد آنها افزایش می‌یابد و علاوه بر آن اعزام و پذیرش هیئت‌های تجاری، حضور شرکت‌های سرمایه‌گذاری و تعامل با رایزنان بازرگانی نیز پیش‌بینی شده است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌ غربی از تشکیل شرکت‌های مدیریت خدمات صادرات در سال 95 در استان خبر داد و اظهار داشت: با توجه به اینکه تعداد فعالان اقتصادی و تجاری بسیاری در سطح کشور وجود دارد، نمایندگانی از استان برای بازاریابی و فروش محصولات به شکل تخصصی عمل می‌کنند.

اسکندری گفت: ایجاد انجمن‌های تخصصی همگن و نیز پارک لجستیک نیز برای امسال در استان آذربایجان‌غربی پیش‌بینی شده است.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :