موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/69350 :کد

0

۳۸ درصد مستمری‌بگیران در مشاغل سخت و زیان‌آور مشغول به کارند

  پنجشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۱:۵۲
تعداد بازدید : ۱۳۴   
 تحلیل ایران -۳۸ درصد مستمری‌بگیران در مشاغل سخت و زیان‌آور مشغول به کارند

روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز ۳۸ درصد مستمری‌بگیران فعال در مشاغل سخت و زیان‌آور هستند و هر ساله مبلغ قابل توجهی صرف حوادث ناشی از کار و بیماری‌های شغلی می‌شود.

روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز ۳۸ درصد مستمری‌بگیران فعال در مشاغل سخت و زیان‌آور هستند و هر ساله مبلغ قابل توجهی صرف حوادث ناشی از کار و بیماری‌های شغلی می‌شود.


به گزارش تحلیل ایران، سید حسن هفده‌تن امشب در جلسه شورای هماهنگی مدیران واحدهای تابعه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آدربایجان‌غربی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور در سال‌های پیش اظهار داشت: اگر هم‌اکنون در ابتدای سال 84 بودیم شاید شرایط متفاوت بود زیرا در آن سال‌ها رشد اقتصادی به پنج درصد نزدیک شده اما دولت تدبیر و امید زمانی به روی کار آمد که رشد اقتصادی به منفی 5/8 درصد رسیده بود.

وی افزود: امروزه جهان از فقر مدیریتی رنج می‌برد و توانمندی در مدیریت زمانی اثبات می‌شود که جامعه شاد و مرفه باشد و امنیت همه جانبه در کشور برقرار شود.

هفده‌تن با بیان اینکه وضعیت اقتصادی کشور از سال 84 تا به امروز یکسان بوده، اظهار داشت: بر اساس آمار و ارقام مستند وضعیت اقتصادی کشور از سال 84 تا به حال تغییری نکرده و حتی در برخی موارد شاهد پسرفت بودیم.

 

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: بی‌شک با ایجاد تعاونی می‌توان به امنیت واقعی دست یافت و کافیست مدل موفق را ارائه داد تا تعاونی‌های بیشتری ایجاد شود و تاسیس یک تعاونی سبب شده میانگین حقوق دریافتی هر نفر از یک مجموعه 700 نفری چهار برابر حداقل مزد باشد.

 

هفده‌تن تصریح کرد: بحران اقتصادی تا حدی تشدید شده بود که دولت تدبیر و امید تا شش ماه اول از دارایی صندوق فروخته تا حقوق مستمری‌بگیران تامین اجتماعی را پرداخت کند که این مبلغی بالغ بر 36 هزار میلیارد دلار است.

وی گفت: هم‌اکنون متاسفانه 38 درصد مستمری‌بگیران در مشاغل سخت و زیان آور شاغل بوده و هرساله مبلغی حدود 2 هزار و 800 میلیارد دلار صرف حوادث ناشی از کار و بیماری‌های شغلی می‌شود، این در حالی است که اگر در سیستم مدیریت جهانی درست عمل می‌کردند یک هزار و 200 موقعیت شغلی ایجاد می‌شد.

 

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که نباید حتی معلولین را در حوزه کار ضعیف دید، اظهار داشت: یکی از رویکردهای حوزه تعاون توانمندسازی بوده و باید با آموزش‌های لازم منابع انسانی را به سرمایه‌های انسانی تبدیل کرد.

وی افزود: در کشور ژاپن 98 درصد منابع انسانی وجود دارد ولی این آمار در ایران حدود 35 درصد است و نیز 98 درصد این آمار هنوز تبدیل به سرمایه انسانی نشده اند.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :