موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/70351 :کد

0

کارگاه‌های آموزش تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان درآذربایجان‌ غربی

  دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۲
تعداد بازدید : ۱۷۷   
 تحلیل ایران -کارگاه‌های آموزش تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان درآذربایجان‌ غربی

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌ غربی گفت: امسال کارگاه‌های آموزش تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان در استان آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌ غربی گفت: امسال کارگاه‌های آموزش تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان در استان آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود.


به گزارش تحلیل ایران حسن حیدری در گفت و‌گو با خبرنگار تسنیم  با تاکید بر لزوم اهمیت به پارک‌های فناوری اظهار داشت: اگر بخواهیم اقتصاد دانش‌بنیان در جامعه جایگزین اقتصاد نهاده‌محور شود باید به جایگاه پارک‌های علم و فناوری بهاء داده چرا که می‌توانند تسهیل کننده این فرآیند باشند.

 

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در معرفی مسائل فرهنگی، اقتصادی و علم و دانش به عنوان مسائل اساسی جامعه تصریح کرد: حوزه فعالیت پارک‌های علم و فناوری دو مورد از موارد مذکور را شامل می‌شود یعنی اقتصاد و علم و دانش که نشان‌دهنده جایگاه آن است.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌ غربی با اذعان به غفلت از بعد فناوری در دانشگاه‌ها بیان کرد: پارک‌ها حلقه مفقوده ارتباطی بین علم و ثروت هستند به این صورت که با تجاری‌سازی پژوهش‌هایی که در بعد نظری به نتایج قابل قبولی دست یافته‌اند اقدام به تولید ثروت می‌کند.

 

وی با یادآوری تغییر ماهیت بازارکار و بیکاران اظهار داشت: امروزه بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بی‌کارند و این در حالی است که نه جامعه توان استفاده از آنان را دارد و نه دولت قدرت استخدام آنها را دارد در این‌ چنین شرایطی وجود پارک‌های علم و فناورری اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند.


حیدری افزود: یکی از حوزه‌های کاری پارک‌های علم و فناوری شناسایی توانایی‌ها و تخصص جوانان و ترغیب آنان به ایجاد اشتغال برای خود و دیگران است که با استفاده از امکانات پارک برای خود و جامعه تولید ثروت کنند.

 

وی با اعلام تشکیل کارگاه‌های آموزش تاسیس شرکت دانش‌بنیان بیان کرد: با همکاری بسیج دانشجویی، دانشگاه‌ها و فرمانداری‌ها این کارگاه‌ها را برگزار و نحوه تاسیس شرکت دانش‌بنیان را برای اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی آموزش می‌دهیم تا هم خود و هم جامعه از خدمات آن بهره‌مند شوند.

 

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی گفت: برای حمایت هرچه بیشتر از فعالیت‌های اساتید و نخبگان در سراسر استان، سه مرکز رشد در ارومیه، شمال و جنوب استان تشکیل می‌شود.

وی با اذعان به  عدم شناخت کافی جامعه دانشگاهی از مراکز رشد گفت: یک سوی این مشکل عدم اطلاع‌رسانی و امکانات کافی است که با طراحی همایش‌ها و کارگاه‌های دو ساعته در دانشگاه‌ها سعی در پوشش آن قرار داده و طرف دوم این معادله فقدان میل و رغبت کافی در بین دانشجویان است.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :