موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/71439 :کد

0

نظام سلطه خواستار تغییر ساختار فرهنگ ایرانی است

  جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۶:۵۰
تعداد بازدید : ۱۶۱   
 تحلیل ایران -نظام سلطه خواستار تغییر ساختار فرهنگ ایرانی است

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی گفت: نظام سلطه و دولت آمریکا در تلاش است که با نفوذ خود، فرهنگ غربی را وارد ساختار فرهنگ ایرانی کند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی گفت: نظام سلطه و دولت آمریکا در تلاش است که با نفوذ خود، فرهنگ غربی را وارد ساختار فرهنگ ایرانی کند.


به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه ارومیه، با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی، دوری از محرمات و اطاعت از دستورات خداوند متعال اظهار داشت: باید سخنان اخیر مقام معظم رهبری در مورد دبیران و اساتید را مورد تامل قرار داد و مسئولان به سخنان ایشان عمل کنند و علاوه بر آن مشکلات اساتید و دبیران را رفع کنند که این امر رضایت الهی را در پی دارد.

 

وی افزود: در برابر تربیت و نظام دینی نظام سلطه قرار داشته و ملت ایران نیز خواستار فرزندانی تربیت یافته با افکار دینی است، در مقابل آن، نظام سلطه و دولت آمریکا قرار دارد که در تلاش است با نفوذ، فرهنگ غربی را وارد ساختار فرهنگ ایرانی کند.

قریشی بیان کرد: نظام سلطه هم‌اینک با جنگ و خونریزی به پیش نمی‌رود و متاسفانه مسئله نفوذ را در پیش گرفته که با این حرکت، در افکار مردمی نفوذ یافته و خواسته‌های خود را بر آنان اعمال می کند.

 

وی گفت: متاسفانه عده‌ای به جای توجه به آیات و روایات الهی‌، شیطان را دوست و معیار خود قرار داده‌ و هم اینک می‌توان از آمریکا به عنوان شیطان نام برد که با نفوذ در افکار و دل‌های مردم انگیزه تغییر فرهنگ در مردم را دارد چون در این صورت است که می‌توانند امورات خود را پیاده‌سازی کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: از ترویج فرهنگ غربی و غرب‌زدگی باید پرهیز کرد همانگونه که در کشورهای غربی از ترویج فرهنگ فارسی و زبان فارسی جلوگیری می‌کنند حال آن که در کشور ایران زبان انگلیسی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و متاسفانه این انگیزه بیش از حد به زبان و فرهنگ خارجی صدمات بزرگی را در پی دارد.

 

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی تصریح کرد: استقلال از هر جهت یک نعمت بزرگ الهی به‌شمار می‌رود و ملت ایران نیز به گونه‌ای تربیت شده‌اند که در برابر ظلم سرخم نکرده و با قدرت و همدلی در برابر ستم، قد علم می‌کنند تا وحدت و اقتدار خود را به جهانیان نشان دهند.

امام جمعه ارومیه اظهار داشت: باید رفتار، کردار و گفتار ما مودبانه باشد و زندگی انبیاء را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم و علاوه بر آن مسائلی که پس از انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی پیش آمد جلوگیری کرده و اجازه ندهیم که این آداب در فرهنگ ما رسوخ کند.

 

وی خاطرنشان کرد: در دین اسلام به مسئله جاهلیت و عقلانیت اشاره شده که پیروز نهایی اسلام و عقلانیت است و از سوی دیگر پیروی از عقلانیت و عقل، رضایت الهی و در نهایت پاداش اخروی را در پی دارد.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :