موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/72058 :کد

0

۸۰۰ مددجوی کمیته امداد شهرستان بوکان خودکفا شدند

  دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۰:۴۵
تعداد بازدید : ۲۲۳   
 تحلیل ایران -۸۰۰ مددجوی کمیته امداد شهرستان بوکان خودکفا شدند

رئیس کمیته امداد امام‌خمینی(ره) بوکان گفت: در سال ۹۴ مبلغ ۴۸۷ میلیارد و ۱۵۸ میلیون ریال در زمینه اثربخشی هر چه بیشتر طرح‌های خودکفایی و کارآفرینی مددجویان کمیته امداد بوکان هزینه شد و در مجموع ۸۰۰...

رئیس کمیته امداد امام‌خمینی(ره) بوکان گفت: در سال ۹۴ مبلغ ۴۸۷ میلیارد و ۱۵۸ میلیون ریال در زمینه اثربخشی هر چه بیشتر طرح‌های خودکفایی و کارآفرینی مددجویان کمیته امداد بوکان هزینه شد و در مجموع ۸۰۰ مددجو خودکفا شدند.


به گزارش تحلیل ایران حسن فتحی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با بیان اینکه فراهم آوردن تسهیلات و امکانات لازم برای ادامه تحصیل محصلان و دانشجویان یکی از مهم‌ترین اقدامات فرهنگی کمیته امداد به شمار می‌آید اظهار داشت: تعداد 850 دانش‌آموز در کلیه مقاطع تحصیلی تحت پوشش و خدمات تحصیلی و تربیتی با همکاری رابطان فرهنگی به صورت مستمر و همچنین تعداد 120 دانشجو در دانشگاه‌های سطح شهر مورد حمایت قرار گرفته و شهریه آنان به صورت ترمی بر اساس بودجه تصویبی پرداخت می‌شود.

 

رئیس کمیته امداد امام‌خمینی(ره) بوکان افزود: در سال 94 مبلغ  بیش از 469 میلیون ریال برای دانش‌آموزان و مبلغ بیش از 740 میلیون ریال برای شهریه دانشجویان پرداخت شده است.

فتحی با اشاره به خدمات عمرانی کمیته امداد امام‌خمینی(ره) بیان کرد: بنابه ضرورت فراهم‌آوردن سرپناه برای نیازمندان تحت پوشش در سال 94، احداث شش باب مسکن شهری، پنج واحد مسکن روستایی، تعداد 40 مورد تعمیرات کلی و جزئی مسکن، 15فقره لوله کشی گاز، 18مورد کمک به اقساط معوقه بهسازی روستایی، احداث هشت سرویس بهداشتی جمعاً بیش از دو میلیارد و 447 میلیون ریال به صورت کمک بلاعوض گرفته است.

 

رئیس کمیته امداد امام‌خمینی(ره) بوکان گفت: برای اخذ انشعابات شهری  و برخورداری مددجویان از تخفیفات تبصره‌های بودجه تعداد 38 خانوار از تسهیلات ادارات  به مبلغ 121 میلیون ریال بهره‌مند شده‌اند.

 

وی تصریح کرد: نظر به اینکه توسعه فعالیت‌های اقتصادی کوچک و مشاغل بومی بهترین روش برای مهار بیکاری و خودکفا کردن مددجویان است، یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین سیاست‌های کلان کمیته امداد امام خمینی(ره) از طریق آموزش و دادن تسهیلات وام قرض‌الحسنه احصاء می‌شود.

 

فتحی افزود: در سال پیش 192 طرح خودکفایی به ارزش  بیش از 21 میلیارد و 310 میلیون ریال اجرا شده که از این تعداد 38 طرح از محل اعتبارات امدادی به مبلغ بیش از سه میلیارد و 460 میلیون ریال  و مابقی از محل اعتبارات بانکی در قالب طرح‌هایی همچون کشاورزی، دامپروری و صنایع دستی به متقاضیان پرداخت شد.

 

وی گفت: در زمینه  اثربخشی هر چه بیشتر طرح‌های خودکفایی و کارآفرینی 439 نفر از مددجویان و فرزندان مددجو در قالب آموزش‌های  بلند مدت، کوتاه مدت، حرفه‌آموزی و آموزش کارآفرینی برای آموزش‌های لازم به آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای معرفی و مبلغ 487 میلیارد و 158 میلیون ریال  در این سرفصل هزینه شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :