موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/74105 :کد

0

روسیه امسال ۱۷میلیارد یورومواد غذایی از ایران خریداری می‌کند

  ﺳﻪشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۷
تعداد بازدید : ۲۲۵   
 تحلیل ایران -روسیه امسال ۱۷میلیارد یورومواد غذایی از ایران خریداری می‌کند

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: کشور روسیه تصمیم گرفته است امسال ۱۷ میلیارد یورو مواد غذایی و محصولات کشاورزی از ایران خریداری و وارد کند.

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: کشور روسیه تصمیم گرفته است امسال ۱۷ میلیارد یورو مواد غذایی و محصولات کشاورزی از ایران خریداری و وارد کند.


به گزارش تحلیل ایران، مرتضی شهید‌زاده امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر جدید امور شعب بانک کشاورزی آذربایجان غربی اظهار داشت: در عصر حاضر بانک‌ها توسعه سبک زندگی مردم را شتاب داده و زندگی شهروندان را دچار تغییراتی کرده‌اند و در حقیقت کیفیت زندگی را بهبود بخشیده‌اند.

 

وی تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه رسالت سنگینی بر عهده بانک کشاورزی قرار داده شده بطوریکه بانک کشاورزی مکلف است 9 برابر دولت سرمایه مورد نیاز واحدهای تولیدی کشاورزی را تامین کند.

 

شهید‌زاده گفت: وظیفه بانک کشاورزی اتصال مردم به واحدهای تولیدی کشاورزی و کشاورزان است و در حقیقت هدایت منابع مردمی به سمت تولیدات کشاورزی از سوی این بانک به طور تخصصی انجام می‌شود.

مدیرعامل بانک کشاورزی افزود: بانک کشاورزی در طول عمر خود از یک صندوق در باور مردم به یک بانک حرفه‌ای و تخصصی ارتقاء یافته و کار تامین امنیت غذایی شهروندان را در گستره کشور بر عهده گرفته است.

 

وی تصریح کرد: با تغییراتی که در سیاست‌های کشور روسیه انجام گرفته امسال بیش از 17 میلیارد یورو محصولات کشاورزی و غذایی از جمهوری اسلامی ایران خریداری می‌شود و به همین خاطر کار ساماندهی به صادرات منظم به این کشور از طریق راه اندازی یک شرکت منسجم در حال انجام است.

 

شهید‌زاده گفت: در طول ده سال اخیر 85 درصد از نیاز مالی بخش کشاورزی از طریق بانک کشاورزی تامین شده و در سال گذشته افزون بر 248 هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش کشاورزی پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: بانک کشاورزی تنها بانکی است که امسال 50 هزار میلیارد ریال برای افزایش سرمایه آن تصویب شده و علاوه بر آن امسال 500 میلیون دلار از محل صندون ذخیره ارزی به این بانک اختصاص می‌یابد.

 

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: در سالهای گذشته به دلیل برخی سیاست‌ها بورس کالای کشاورزی به حالت غیر فعال درآمده بود اما بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده این بورس مجدداً راه اندازی شده و کار خود را در تمام استان‌ها از سر خواهد گرفت تا بتوان از این طریق قیمت تضمین شده اصلی محصولات کشاورزی را استخراج کرده و مهم‌تر از آن کار فروش این محصولات را سر و سامان بخشید.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :