موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/74687 :کد

0

مهم‌ترین وظیفه علما روشن‌گری مردم علیه طاغوت است

  جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۷:۴۸
تعداد بازدید : ۱۵۳   
 تحلیل ایران -مهم‌ترین وظیفه علما روشن‌گری مردم علیه طاغوت است

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: بی‌شک در شرایط کنونی مهم‌ترین وظیفه علما، نخبگان و روشن‌فکران جامعه اسلامی روشن‌گری مردم در مورد رژیم طاغوت است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: بی‌شک در شرایط کنونی مهم‌ترین وظیفه علما، نخبگان و روشن‌فکران جامعه اسلامی روشن‌گری مردم در مورد رژیم طاغوت است.


به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه ارومیه، با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: عده‌ای به صورت آشکار به مردم خدمت کرده و از سوی آنان مورد قدردانی قرار می‌گیرند اما عده‌ای نیز هستند که به طور پنهان و بی‌نام برای مردم خدمت کرده و این افراد سربازان گمنام امام زمان (عج) هستند که خالصانه تلاش می‌کنند تا امنیت کشور و مردم ایران را برقرار کنند.

 

امام جمعه ارومیه تصریح کرد: سربازان گمنام امام زمان (عج) با تلاش‌های مداوم خود ایران اسلامی را که در منطقه‌ای جنگ‌خیز و مورد شورش تروریست‌ها قرار دارد، در امنیت کامل حفظ کرده تا مردم با آسایش کامل زندگی خود را پیش ببرند و بنابراین این افراد یکی از بزرگترین نعمات خداوند متعال هستند که باید مردم قدردان آنان باشند.

 

قریشی با تاکید بر اینکه مسلمانان باید دو مسئله مهم ایمان به خدا و کفر به طاغوت را سرلوحه زندگی خود قرار دهند بیان کرد: اگر این دو رکن رعایت نشود، مسلمانان ضعیف شده و طاغوت بر آنان سلطه می‌یابد. در این باره متاسفانه برخی از کشورهای منطقه به ظاهر مسلمان بوده اما به جای کفر به طاغوت، آنان را بر خود دوست می‌گیرند.

 

وی گفت: مهم‌ترین وظیفه علما، نخبگان و روشن‌فکران جامعه اسلامی روشن‌گری مردم در مورد رژیم طاغوت بوده و باید در این راه تلاش کنند تا چهره خبیث طاغوت را بر مردم آشکار و مردم را تشویق کنند تا نسبت به این رژیم که در راس آن‌ها آمریکا قرار دارد کفر بورزند.

امام جمعه ارومیه گفت: قرآن کریم نسبت به کسانی که تلاش کنند چهره طاغوت را خوب جلوه دهند به صراحت لعنت خداوند را شامل آنان دانسته و بنابراین نباید جامعه اسلامی اجازه دهند تا کفر به طاغوت و آمریکا در دل مردم تبدیل به محبت شود که در این صورت طاغوت بر مسلمانان مسلط می‌شود بنابراین مردم باید قرآن را که آموزه اصلی دین اسلام است را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.

 

وی اظهار داشت: اهمیت نماز جمعه در دین اسلام بسیار بالا است و زمانیکه که ندای نماز جمعه داده شده و مردم به این امر پسندیده الهی دعوت می‌شوند، باید سایر کارها را رها کرده و با سرعت به سوی ذکر الهی بشتابند.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :