موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/76924 :کد

0

انعقاد قرارداد ساخت ۲۰ هتل چهار و پنج‌ ستاره با شرکت‌آلمانی

  ﺳﻪشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۰:۴۱
تعداد بازدید : ۲۳۹   
 تحلیل ایران -انعقاد قرارداد ساخت ۲۰ هتل چهار و پنج‌ ستاره با شرکت‌آلمانی

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: با دو شرکت آلمانی و ترکیه‌ای برای ساخت هرکدام ۱۰ هتل چهار و پنج ستاره در کشور به تفاهم رسیده‌ایم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: با دو شرکت آلمانی و ترکیه‌ای برای ساخت هرکدام ۱۰ هتل چهار و پنج ستاره در کشور به تفاهم رسیده‌ایم.

 

به گزارش تحلیل ایران، مسعود سلطانی‌فر امشب در مراسم افتتاح هتل آنا ارومیه با اشاره به استقبال پرشور مردم آذربایجان غربی از رئیس جمهور اظهار داشت: مردم این خطه از کشورمان با استقبال خود برگ زرین دیگری در حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی رقم زدند.

وی با بیان افزایش محبوبیت دولت تصریح کرد: هرچه از زمان خدمت‌گزاری دولت می‌گذرد با توجه به رویکرد مثبت دولت محبوبیت آن افزایش می‌یابد که امیدواریم با برداشتن قدم‌های اساسی در عرصه‌های مختلف شرایط رفاه و آرامش مردم فراهم شود.

 

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با نامیدن ایران به‌عنوان کشور موزه‌ها بیان کرد: در حدود 800 هزار تا یک میلیون بنا و محوطه تاریخی در کشور وجود دارد که نشان دهنده هویت تاریخی و تمدن 11هزار ساله است که باید به آن جاذبه‌های گردشگری را هم اضافه کرد که نشان دهنده ظرفیت‌های بالای گردشگری کشور است.

 

وی با اعلام اسامی چند جاذبه بی‌نظیر کشور افزود: گرم‌ترین نقطه جهان و مرتفع‌ترین تپه‌های شنی در کویر لوت، گرم‌ترین چشمه آب معدنی دنیا در مشکین‌شهر، بلندترین گنبد آجری در گنبدکاووس و سلطانیه نمونه‌هایی از ظرفیت بالای گردشگری کشور است.

معاون رئیس جمهور با یادآوری نقش مؤثر ظرفیت‌های گردشگری مذهبی کشور در روند توسعه گفت: وجود اماکن مقدس و مذهبی همچون مرقد امام رضا(ع)، حضرت معصومه و شاه‌چراغ(ع) توانسته 50 درصد از پنج میلیون گردشگر کشور را به خود اختصاص دهد.

 

وی با تشریح نگاه ریاست جمهوری مبنی بر گسترش تعامل با همه کشورها اظهار داشت: ایران از ظرفیت‌های بالای گردشگری برخوردار است که به‌دلایل مختلف از جمله تحریم‌ها نتوانسته به جایگاه خود دست یابد که خوشبختانه بعد از برجام بیش از هر بخش دیگر به‌سمت رونق پیش می‌رود.

 

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اعلام افتتاح سه پروژه گردشگری آذربایجان‌غربی افزود: با وجود هتل پنج‌ستاره آنا در ارومیه، هتل سه‌ستاره آتا در سلماس دیگر این استان معبر گردشگران نخواهد بود بلکه با زیرساخت‌های کافی و امکانات خوبی که هم‌اکنون دارد می‌تواند به مقصد گردشگران تبدیل شود.

 

وی بیان کرد: هتل پنج‌ستاره آنا به‌عنوان اولین هتل پنج‌ستاره استان در زمینی به‌مساحت چهار هزار مترمربع و زیربنای 27 هزار مترمربع دارای تمام استانداردهای روز دنیاست که با سرمایه گذاری 180 میلیارد بخش خصوصی ساخته شده است.

 

معاون رئیس جمهور با تشریح ویژگی دو پروژه دیگر این استان گفت: هتل سه‌ستاره آتا در سلماس با 30 اتاق و پنج میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی و کمپ گردشگری شاهین‌دژ با مساحت 25 هزار مترمربع و پیش‌بینی استفاده 20 هزار نفر در سال از دیگر پروژه‌های آماده افتتاح توسط ریاست جمهوری است.

 

وی با بیان دغدغه رئیس‌جمهور مبنی بر ساخت هتل‌های مناسب در کشور تصریح کرد: از ابتدای تاریخ هتل‌سازی 125 هتل چهار و پنج ستاره در کشور ساخته شده که این آمار در طول سه سال دولت یازدهم به‌تنهایی 31 هتل است که طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پنج سال آینده با کل آمار قبلی برابری خواهد کرد.

 

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به قراردادهای منعقد شده در بخش هتل‌سازی گفت: به‌تازگی با دو شرکت آلمانی و ترکیه‌ای تفاهم‌نامه‌های ساخت 20 هتل چهار و پنج ستاره امضا کرده‌ایم.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                               

انعقاد     قرارداد     صنایع دستی     آلمان        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :