موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/77592 :کد

0

امام خمینی (ره) شخصیت بارز انقلابی بود

  جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۴
تعداد بازدید : ۱۶۹   
 تحلیل ایران -امام خمینی (ره) شخصیت بارز انقلابی بود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: امام خمینی (ره) شخصیت بارز انقلابی بوده و نسبت به سخنانی که به زبان می آورد ایمان داشت.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: امام خمینی (ره) شخصیت بارز انقلابی بوده و نسبت به سخنانی که به زبان می آورد ایمان داشت.


به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه ارومیه، با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: یکی از بارزترین ویژگی‌های بینانگذار انقلاب اسلامی عبودیت خداوند متعال بوده که همیشه و در همه حال در چهره وی ساری و جاری بود و این ویژگی در تمام انبیای الهی است و از این میان می‌توان حضرت محمد (ص) را نام برد که اوصاف و خلقیات افراد بزرگی در این وجود نازنین نهفته بود.

 

قریشی بیان کرد: امام خمینی (ره) به مسائلی که از دین اسلام بیان می‌کرد ایمان راسخ داشته و نمونه بارزی از یک مرد انقلابی بود و در طول زندگی خود خداوند را در تمامی امور موثر می‌دانست و خود را در برابر خداوند متعال هیچ می‌شمرد و نهایتا همه چیز را به او ختم می‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: رهبر جامعه اسلامی باید به هر سخنی که به زبان می‌آورد ایمان داشته و اگر غیر این باشد رهبر در اداره مملکت اسلامی و هدایت مردم با شکست مواجه می‌شود.

امام جمعه ارومیه گفت: نخستین خصوصیات انقلابیون را می‌توان پایبند بودن به مبانی انقلاب اسلامی که در راس آنها اسلام بوده و نگاه ویژه‌ای به مقاومت در برابر ظلم و دفاع از محرومین داشته اشاره کرد.

 

وی اظهار داشت: دومین ویژگی یک انقلابی هدف قرار دادن آرمان‌های انقلاب اسلامی است که باید این آرمان‌ها را سرلوحه خود قرار داده و با عزم راسخ به سوی اهداف متعالی حرکت کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی تصریح کرد: پایبند بودن به استقلال کشور نیز یکی دیگر از ویژگی‌های انقلابیون است که باید از نظر سیاسی، امنیتی، فرهنگی و دیگر ابعاد اجتماعی مستقل باشند و در این موارد نباید به دیگران اطمینان کرده و تنها از کمک‌های الهی بهره‌مند شوند و به خود متکی باشند.

 

وی گفت: امسال کشور عربستان از اعزام زائران به این کشور برای زیارت خانه خدا امتناع کردند که یک امر آشکار در مبارزه با دستورات الهی است در حالیکه مسجدالحرام برای تمامی مسلمانان است و فقط برای این کشور نیست و این تصمیم آنان در مقابل دستورات الهی قرار دارد که مورد عذاب الهی قرار می گیرند.

 

امام جمعه ارومیه بیان کرد: در برخی از شبکه‌های اجتماعی علیه حج و اعزام زائران برای زیارت خانه خدا تبلیغ می‌شود و آنان خواستار صرف هزینه‌های حج در کارهای خیر و کمک به مستضعفین هستند در حالیکه این خواسته مخالف امر الهی است و نباید مسلمانان خانه الهی را خالی گذاشته و هر کس توان مالی دارد باید این فریضه الهی را به جای آورد.

وی اظهار داشت: باید در ماه مبارک رمضان به جمع‌خوانی و ختم قرآن کریم بیش از بیش توجه شود که هزاران نفر دور همدیگر جمع شده و وحدت خود را به جهانیان نشان می‌دهند و بنابراین فضیلت خواندن قرآن در این ماه بیش از ماه های دیگر است به طوری که قرائت یک آیه از قرآن در ماه مبارک رمضان با ختم قرآن برابر است.

 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی افزود: آنانی که مسئول هستند در ماه رمضان به زیر دستان و کارگران خود آسان گیرند تا کارگران هم بتوانند این فریضه الهی را به جای آورند و از مهمانی الهی دور نباشند و کسانی که با زیردستان خود در این ماه مدارا کنند در روز قیامت پاداش بزرگی شامل آنان می‌شود.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :