موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/77593 :کد

0

۹۸ درصد از مناطق شهری بوکان تحت پوشش شبکه فاضلاب هستند

  جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۶
تعداد بازدید : ۲۹۱   
 تحلیل ایران -۹۸ درصد از مناطق شهری بوکان تحت پوشش شبکه فاضلاب هستند

مدیر شبکه آب و فاضلاب شهری بوکان گفت: ۹۸ درصد از مناطق شهری بوکان تحت پوشش شبکه فاضلاب بوده که به نسبت نرم کشوری، درصد بالایی است.

مدیر شبکه آب و فاضلاب شهری بوکان گفت: ۹۸ درصد از مناطق شهری بوکان تحت پوشش شبکه فاضلاب بوده که به نسبت نرم کشوری، درصد بالایی است.

 

به گزارش تحلیل ایران، محمد معروفی در نخستین کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بوکان که امروز در محل دفتر مدیریت شبکه بهداشت و درمان بوکان تشکیل شد، اظهار داشت: با توجه به شکایات عدیده مردمی در خصوص بوی نامطلوب تصفیه خانه، امور آبفای شهری این شهرستان اقدامات مؤثری برای کاهش بوی آن انجام داده است.

 

معروفی گفت: فعال کردن هشت پمپ لجن‌کش به منظور کاهش زمان"ماند" لجن در استخر تصفیه خانه که به صورت خودکار به محض رسیدن به حد معینی روشن می‌شوند، یکی از این اقدامات است.

 

مدیر آبفای شهری بوکان بیان کرد: برای تمامی فن‌های هوادهی برنامه زمانی معینی تعریف و 52 هزار متر مربع فضای سبز ایجاد شده و در نظر است که در حاشیه تصفیه خانه نسبت به کاشت چنار تبریزی اقدام شود.

 

معروفی در مورد آب شرب شهری بوکان اظهار داشت: در طول شبانه روز 54 میلیون لیتر آب، تزریق تأسیسات آب شرب شهری بوکان می‌شود.

 

مدیر شبکه آب و فاضلاب شهری بوکان گفت: هم اکنون 98 درصد از مناطق شهری بوکان تحت پوشش شبکه فاضلاب بوده که به نسبت نرم کشوری، درصد بالایی است.

وی افزود: به منظور جلوگیری از افت فشار آب در زمان پیک مصرف در فصل تابستان، سه حلقه چاه آب بازسازی و آماده بهره‌برداری است.

 

وی به مرمت شبکه آب اشاره کرد و گفت: 240 لیتر در ثانیه پرت آب در شهرستان بوکان وجود داشته که با اصلاح بخشی از بافت فرسوده، به 200 لیتر در ثانیه می‌رسد و در این رابطه برنامه کاری این اداره این است که مسیر خیابان انقلاب را مرمت کرده تا با این امر شاهد کاهش پرت آب باشیم.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :