موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/77731 :کد

0

حل چالش آب در آذربایجان غربی از اهداف کمیته تخصیصی آب استان

  شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۱:۱۰
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -حل چالش آب در آذربایجان غربی از اهداف کمیته تخصیصی آب استان

نخستین نشست کمیته آب استان با حضور دبیر کمیته و اعضای آن به ریاست مهندس دانشجو مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی برگزار شد.

نخستین نشست کمیته آب استان با حضور دبیر کمیته و اعضای آن به ریاست مهندس دانشجو مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش تحلیل ایران در ابتدای این نشست دانشجو ضمن تاکید بر مهم بودن جلسات کمیته به جهت وجود چالش آب در استان هدف از برگزاری این نشست را تبیین شرح وظایف اعضای کمیته آب استان بیان نمود و گفت:با توجه به اینکه 90 درصد مصارف بخش آب در حوزه کشاورزی است لازم است که برنامه قابل قبولی را تعیین کنیم.


وی افزود از آنجایی که بخش صنعت استان کم تر از 3 درصد از مصارف آب را به خود اختصاص داده باید نقش توسعه صنعتی پررنگ تر شده و در قالب چارچوبی نظاممند، قابل قبول و در قالب دستیابی در برنامه ششم توسعه باشد.


دانشجو با اشاره به وضعیت دریاچه ارومیه گفت: آنچه استان مارا در بخش آب متمایز از سایر استانها میکند دریاچه ارومیه است که لازم است کلیه عوامل و بهره برداری های ما در حوزه و چارچوب مصوبات ستاد احیا بوده و شرایط به گونه ای فراهم شود که با صرفه جویی 8درصدی سالیانه در بخش کشاورزی بتوان همراه با برنامه های ستاد احیا پیش رفت.


در ادامه مهندس صداقت دبیر کمیته گزارشی از چگونگی تشکیل و اجرای برنامه های توسعه در ایران ارائه و ضمن بیان رسالت این کمیته مواردی راد خصوص برنامه ششم توسعه بیان نمود.

وی در خصوص سیاستهای کلی برنامه ششم به مواردی از جمله جذب سرمایه های خارجی، تقسیم کار و تعیین نقش ملی در مناطق و همچنین تغییر نگاه به نفت و گاز و درآمدهای حاصل از آن و اولویت دادن به حوزه های راهبردی صنعت را بیان نمود.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :