موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/83335 :کد

0

امسال عملیات آبرسانی به ۲۰۷روستای آذربایجان غربی اجرا می شود

  ﺳﻪشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵ — ۱۴:۰۴
تعداد بازدید : ۱۱۳   
 تحلیل ایران -امسال عملیات آبرسانی به ۲۰۷روستای آذربایجان غربی اجرا می شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی گفت: درراستای سیاست های اقتصاد مقاومتی، عملیات آبرسانی به ۲۰۷ روستای استان آذربایجان غربی انجام می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی گفت: درراستای سیاست های اقتصاد مقاومتی، عملیات آبرسانی به ۲۰۷ روستای استان آذربایجان غربی انجام می شود.

به گزارش تحلیل ایران کاظم محمدی اقدم با بیان اینکه با آبرسانی به این روستاها ۳۲هزار خانوار با ۱۲۸ هزار نفر جمعیت از خدمات آن بهره مند می شوند افزود: این روستاها ۱۰.۳۵درصد از کل روستاهای استان را شامل می شود.

 

وی اعتبار اختصاص یافته به این طرح را یک هزار و ۱۰۸ میلیارد ریال در قالب ۵۷ پروژه آبرسانی برشمرد و اظهارداشت: تاکنون ۴۲۸ میلیارد ریال برای اجرای این پروژه ها هزینه شده و اعتبار مورد نیاز برای اتمام آنها را ۶۸۰ میلیارد ریال است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه این پروژه ها در دو فاز و طی دو سال آتی اجرایی می شوند گفت: این طرح طی رسال جاری درسطح ۱۱۲ روستا با ۶۶هزار نفر جمعیت ودر سال آینده نیز در ۹۵روستا با ۶۲ هزار نفر جمعیت عملیات آبرسانی اجرا خواهد شد.

 

محمدی اقدم افزود: با اتمام کامل این پروژه ها شاخص بهره مندی روستاهای استان از آب آشامیدنی سالم وبهداشتی با۸۴.۲ درصد رشد به ۸۴.۲۸ و جمعیت تحت پوشش نیز با ۳.۱ درصد رشد به ۸۵.۳ درصد افزایش خواهد یافت.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی ایجاد سامانه های مدرن تصفیه آب وآبرسانی از منشاهای پایدارو با کیفیت مطلوب از طریق ایجاد تاسیسات جدید ذخیره سازی وانتقال وتوزیع آب را از برنامه های سالجاری این شرکت برشمرد.

وی کیفیت آب آشامیدنی تحویلی به روستاییان را دارای استاندارد مطلوب عنوان کرد و افزود: درحال حاضر شاخص مطلوبیت کلرباقیمانده درآب شرب روستاهای تحت پوشش استان ۹۶.۴ درصد وشاخص مطلوبیت میکروبی نیز۹۸.۱ درصد است

 

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب روستایی آذربایجان غربی بکارگیری پیمانکاران واجدشرایط واعمال تعاریف جدید وشرح عملیات مناسب درقراردادهای کنترل کیفی برای بهبود کیفیت آب شرب، ارتقای شاخص مطلوبیت کلر باقیمانده، اخذاستاندارد ۷۰۲۵ (استانداردمدیریت کیفیت آزمایشگاه) واحداث ساختمان مدرن برای ازمایشگاه مرکزی استان را از جمله برنامه ریزی های سال جاری درراستای ارتقای کیفیت آب آشامیدنی درروستاهای استان عنوان کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :