موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/85092 :کد

0

فرهنگ‌سازی عفاف و حجاب از دستگاه‌های دولتی آغاز شود

  جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ — ۱۸:۰۵
تعداد بازدید : ۱۳۳   
 تحلیل ایران -فرهنگ‌سازی عفاف و حجاب از دستگاه‌های دولتی آغاز شود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: عفاف و حجاب ابتدا باید در موسسات رعایت شود تا مردم هم از این افراد الگو گرفته و در جامعه فرهنگ شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: عفاف و حجاب ابتدا باید در موسسات رعایت شود تا مردم هم از این افراد الگو گرفته و در جامعه فرهنگ شود.


به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه ارومیه، با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی، دوری از محرمات و اطاعت از دستورات خداوند متعال اظهار داشت: 26 تیرماه با سالروز تاسیس و تشکیل شورای نگهبان مصادف است که بر اساس قانون و تدبیر امام خمینی (ره) تشکیل شده است.

 

وی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین وظایف شورای نگهبان حفظ قوانین است و قوانینی که در مجلس شورای اسلامی تصویب می‌شوند در شورای نگهبان مورد سنجش قرار گرفته و اگر با دین مبین اسلام مغایرت داشته باشند رد می‌شوند و بنابراین چه شایسته است که تمامی قوانین کشور اسلامی بر اساس آموخته‌های اسلامی و دستوران دینی باشد.

 

امام جمعه ارومیه گفت: یکی دیگر از وظایف شورای نگهبان حفاظت از انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی است که سعی می شود انتخابات درست و قانون‌مند اجرا شود و در ابتدا صلاحیت تمامی نامزدهای انتخاباتی توسط این شورا مورد ارزیابی قرار گرفته و این شورا یکی از اساس مهم کشور است که دشمنان غربی همیشه درصدد صدمه زدن به آن هستند.

وی اظهار داشت: حدود 90 سال پیش که وهابی‌ها بر مکه و مدینه مسلط شدند مقابر بسیاری از بزرگان دین اسلام را مورد حمله قرار داده و از بین بردند و ادعا داشتند که ساختن اماکن چه مذهبی و چه غیرمذهبی بر روی قبور جایز نیست و ادعا داشتند که بر همه ما واجب است تا جایی که می‌توانیم این اماکن را از بین ببریم.

 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در ادامه گفت: وهابی‌ها با یک سخن باطل مقبره اهل بیت(ع) را از بین برده و فجیع‌ترین کار ممکن علیه دین اسلام انجام دادند و گفته‌اند اگر بتوانند کربلای معلی و نجف را نیز از بین می‌برند که حاکی از جنایت بزرگ و سستی آنان است.

وی بیان کرد: تمامی این کارشکنی‌ها توطئه استعمار است که درصدد هستند آثار دین اسلام را از بین برده و عده‌ای در غرب به گونه‌ای هستند که دین مسیحیت را قبول ندارند و عیسی (ع) را انکار می کنند در حالیکه ما بر این پایبندیم که پیامبر اکرم (ص) حدود 1400 پیش رسالت هدایت ما را برعهده داشته و دشمنان تصمیم دارند که این آثار 1400 ساله را از بین ببرند.

 

قریشی اظهار داشت: روز عفت و حجاب در پی جریان مسجد گوهرشاد نامگذاری شده و در این رابطه باید هم آقایان و هم بانوان عفت و حیای اسلامی داشته باشند و حجاب را رعایت کنند که چشم پوشی از این مسائل سبب از بین رفتن بنیان خانواده شده و حدود در جامعه از بین می‌رود.

وی افزود: این مسائل باید ابتدا در خانواده رعایت شده و در گام بعدی باید تمامی مسئولان و کارمندان دولت به این اهم توجه کنند و آن را سرلوحه زندگی خود قرار دهند و همانند جوامع دیگر که کارمندان دولت از قوانین پوششی آن پیروی می‌کنند مسئولان باید رعایت کرده چون فرهنگ‌سازی چنین مسائلی از دستگاه‌های دولتی آغاز و در نهاد مردم جاری می‌شود.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :