موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/87560 :کد

0

مجتمع آبی تفریحی شمالغرب کشور در ارومیه امسال خاتمه می یابد

  چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۸:۱۹
تعداد بازدید : ۱۱۳   
 تحلیل ایران -مجتمع آبی تفریحی شمالغرب کشور در ارومیه امسال خاتمه می یابد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: امسال بزرگترین مجتمع آبی- تفریحی شمال غرب کشور در ارومیه به بهره برداری می رسد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: امسال بزرگترین مجتمع آبی- تفریحی شمال غرب کشور در ارومیه به بهره برداری می رسد.

به گزارش تحلیل ایران، جلیل جباری بعد از ظهر چهارشنبه در جریان بازدید از روند احداث این مجتمع با بیان اینکه ارومیه از لحاظ آثار، جاذبه های گردشگری و امکانات اقامتی از ظرفیت و پتانسیل بسیار بالایی برای جذب مسافر و گردشگر برخوردار است افزود: این مجتمع در زمینی به مساحت ۱۴ هزار متر مربع با زیربنای پنج هزار و ۳۰۰مترمربع از سال ۹۳ در کیلومتر شش محور ارومیه – مهاباد در دست اجراست.

 

وی با بیان اینکه هم اکنون پروژه مذکور از ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است ادامه داد: برای اتمام پروژه ۱۲۰ هزار میلیون ریال پیش بینی شده که با توجه به آورده سرمایه گذار و اخذ تسهیلات بانکی امیدواریم تا دهه فجر امسال شاهد بهره برداری از این طرح باشیم.

جباری با تاکید بر اینکه باید از این قابلیت های کم نظیر به خوبی بهره برد و ضمن معرفی آثار باستانی و ظرفیت های گردشگری به مسافران داخلی و خارجی ایام خاطره انگیز و خوشی را برای آنها فراهم کرد اظهارداشت: با بهره برداری از این طرح ضمن رونق گردشگری در منطقه شاهد اشتغالزایی برای ۷۰ نفر به صورت مستقیم خواهیم بود.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی افزود: در این مجتمع استخر موجهای آبی، استخرهای ویژه کودکان، اتاق غواصی، سرسره های آبی و استخر و محل بازی کودکان در نظر گرفته شده که علاوه بر این امکانات دارای پارکینگ اختصاصی، نماز خانه، سوئیت های اقامتی و فضاهای پذیرایی نیز خواهد بود.

 

جباری وجود چنین پروژه هایی را در افزایش گردشگران منطقه و مدت اقامت مسافرین بسیار مهم دانست و اظهارداشت: برنامه ریزی های لازم و مجوزهای مورد نیاز برای تبدیل این مکان به مکان گردشگری با تمهیداتی که برای آن پیش بینی شده اخذ شده است و بهره برداری از آن نقش مهمی در توسعه اقتصادی و گردشگری و ایجاد اشتغالزایی در این استان به همراه خواهد داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی به همراه معاون سرمایه گذاری استان علاوه بر بازدید از این پروژه، از دو پروژه سرمایه گذاری در مناطق نمونه گردشگری گلمانخانه و محور شهید کلانتری ارومیه نیز بازدید و از نزدیک با سرمایه گذاران این پروژه ها دیدار و گفتگو کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :