موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/89320 :کد

0

تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در وضع نامطلوبی قرار دارد

  جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۳
تعداد بازدید : ۲۲۹   
 تحلیل ایران -تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در وضع نامطلوبی قرار دارد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: در حال حاضر تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در شرایط نامطلوبی قرار دارد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: در حال حاضر تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در شرایط نامطلوبی قرار دارد.

به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی پنجشنبه شب در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد افزود: هم اکنون رتبه این اداره کل در بین سایر استان‌های کشورمان در رده های اخر و ۳۰ قرار دارد که شایسته استان نیست.

 

وی ادامه داد: با ابراز تاسف باید عرض کنم اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در مرکز استان حتی یک متر زمین تملیکی برای فعالیت ندارد، در ملک اوقافی و فرسوده مستقر شده است.

 

امام جمعه ارومیه با بیان اینکه وضعیت بودجه و منابع مالی اداره کل تبلیغات اسلامی استان نیز مناسب نیست افزود: وضعیت، استحکامات و ابنیه آن به هیچ عنوان با سایر استان‌های کشورمان قابل مقایسه نیست به طوری که در استانی با این همه حساسیت، وجود قومیت‌ها و مذاهب مختلف نباید سازمان تبلیغات اسلامی از چنین وضعیتی برخوردار باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم تلاش برای تامین زیرساخت‌های فرهنگی، اجتماعی و ... در این استان تاکید کرد و بیان داشت: باید برای تقویت و ارتقای وحدت، همدلی و هم‌افزایی بین مردم استان گام برداشت، به ویژه اینکه با سه کشور نیز هم‌مرز هستیم.

امام جمعه ارومیه اتمام راه آهن مراغه – ارومیه از مطالبات اصلی مردم آذربایجان غربی است گفت: آذربایجان غربی در حوزه های مختلفی مثل بهداشت و درمان، اتمام پروژه های عمرانی از جمله راه آهن مراغه- ارومیه و وضعیت واحدهای تولیدی صنعتی، مشکل دارد لذا از دولت انتظار می رود برای رفع این مسائل و مشکلات و تحقق مطالبات مردم آذربایجان غربی، راهکارهای لازم را اتخاد و اجرایی کند.

 

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با انتقاد از عدم اتمام راه آهن ارومیه – مراغه گفت: متاسفانه با وجود اینکه راه آهن ارومیه – مراغه از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است اما ۳۵ درصد اعتبارتخصیص یافته اما به راه آهن رشت ۷۰ درصد اختصاص دادند.

نادر قاضی پور همچنین با گلایه از خام فروشی معادن در استان افزود: هم اکنون مواد معدنی استخراج شده از استان به خصوص از معادن طلای استان به صورت خام به فروش می رسد.

وی وضعیت نامناسب جاده های استان، عدم پرداخت بهای محصولات کشاورزی به خصوص گندم، بیکاری و نبود سهم استخدامی مشخص در استان به همراه تعطیل بودن بازارجه های مرزی را مهمترین مشکلات استان برشمرد و احداث باند دوم فرودگاه ارومیه را از مطالبه مردم این شهر ذکر کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :