موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/89374 :کد

0

راه اندازی خط ویژه هوایی ارومیه و نجف

  جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۷:۲۷
تعداد بازدید : ۱۲۷   
 تحلیل ایران -راه اندازی خط ویژه هوایی ارومیه و نجف

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه از راه اندازی خط ویژه هوایی بین نجف و ارومیه خبر داد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه از راه اندازی خط ویژه هوایی بین نجف و ارومیه خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران ارومیه ای با بیان اینکه با راه اندازی این خط هوایی زمینه حضور مشتاقان کربلا و نجف را بیش از پیش فراهم شده است افزود: این اقدام ارزشمند را باید قدر دانست و تمامی افرادی که در این راه تلاش کرده‌اند را اکرام کرد.

 

وی در ادامه با اشاره به دیدار اخیر جمعی از مردم آذربایجان غربی با مقام معظم رهبری اظهارداشت: مسئولان استان از مدتها پیش به بهانه حماسه دوم بهمن خواستار دیدار مستقیم و خصوصی با مقام معظم رهبری هستند که این دیدار میسر نشده اما در این سالها جلساتی تشکیل شده و در ایام مختلف عده‌ای از افراد استان منتخب شدند و در دیدار اخیر مقام معظم رهبری با مردم حضور پیدا کرده‌اند که جلسه دوشنبه گذشته از جمله آنهاست.

امام جمعه ارومیه ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار، بیانات قابل تاملی را فرمودند که قابل اعتماد نبودن آمریکا و ثابت شدن آن در قضیه برجام، استفاده از استعدادهای درونی کشور برای پیشرفت و توسعه همه جانبه و همچنین وجود التزام به استفاده از کالاهای داخلی از سوی آحاد مردم ایران از جمله مهمترین آنها بود.

 

وی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری اضافه کرد: ما ایرانیان باید اجناسی که در داخل کشور تولید می‌شوند را مورد استفاده قرار دهیم و اجناس خارجی که مشابه آنان در کشور وجود دارد نباید وارد شوند و باید از تولید و تولید کننده داخلی حمایت کنیم.

امام جمعه ارومیه گفت: باید از قاچاق جلوگیری شود و قاچاق‌های کلان باید پیش چشم همگان از بین بروند و بر تمامی مسئولین که در این حیطه مشغول خدمت هستند وظیفه دارند از این سخنان تبعیت کنند و در راستای شکوفایی کشور و حمایت از تولیدکنندگان داخلی گام بردارند و در این میان به استعدادها و سرمایه‌های درونی چشم امید داشت.

 

حجت الاسلام قریشی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کارشناسی دولت سعودی گفت: اداره و دولت عربستان در دست عده‌ای نالایق و بی تجربه است که هر روز بیشتر از روز قبل چهره پلید خود را به جهانیان نشان می‌دهند و از زشت‌ترین کارهای این دولت می‌توان به برقراری ارتباط با رژیم صهیونیستی اسرائیل اشاره کرد که این تصمیم همانند خنجر بر پشت اسلام و مسلمانان بود.


وی افزود: از کارشکنی‌های دولت سعودی نیز می‌توان به ممانعت از ورود زائران ایرانی به مکه را برشمرد که این خلاف احکام الهی و اسلامی است چراکه زیارت خانه خداوند حق هر مسلمانی است و کعبه فقط مال دولت سعودی نیست و مردم باید بیدار شوند و چنین دولت‌هایی را از بین ببرند تا آرامش به زندگی همگان بازگردد.

 

امام جمعه ارومیه گفت: سران آل سعود با این خدمتی که به صهیونیست ها می کنند، در واقع خادمان صهیونیست و آمریکا هستند و نشانه ای از خدمت آنها به حرمین شریفین دیده نمی شود.

 وی اضافه کرد: بنا به آیات قرآن کریم، مکه از آن همه مسلمانان است و سران آل سعود نمی توانند در خصوص حضور حجاج در این شهر، اظهار نظری بکنند ولی جلوی حضور حجاج مشتاق ایرانی را در مراسم حج تمتع گرفتند که این امر مغایر با دستورات دین مبین اسلام است.

امام جمعه ارومیه اظهار داشت: آمریکا مجدداً کارشکنی خود را علیه ایران اسلامی در برنامه برجام بر همگان نشان داد و بار دیگر چهره خبیث این دولت بر ما روشن گشت و بر مردم و مسئولین ما اثبات شد که این کشور عهدشکن است و ما نیز باید همچون آنان عهدشکنی کنیم.

 

وی بیان کرد: دولت آمریکا سخن را به زبان می‌آورد ولی در عمل حرکتی از خود نشان نمی‌دهد و تمامی این اتفاقات نشان از شیطان صفتی کشور آمریکا است و امام خمینی (ره) از این دولت به عنوان شیطان بزرگ یاد کرده بودند چرا که همانند شیطان وعده می‌دهد و خلف وعده می‌کند.

امام جمعه اظهار داشت: روز اول ماه ذی القعده با ولادت حضرت خدیجه (س) و یازدم این ماه با سالروز ولادت امام رضا (ع) مصادف است و در این ماه پر برکت آرزوی توفقیه الهی و توجه امام هشتم را بر همه آحاد جامعه اسلامی خواستاریم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :