موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/92734 :کد

0

آمریکا از الگو شدن ملت ایران در دنیا هراس دارد

  دوشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۵
تعداد بازدید : ۱۰۹   
 تحلیل ایران -آمریکا از الگو شدن ملت ایران در دنیا هراس دارد

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ‌ آمریکا از الگو شدن ملت ایران در محوریت قرار گرفتن به عنوان الگوی مقاومت در دنیا در هراس است .

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ‌ آمریکا از الگو شدن ملت ایران در محوریت قرار گرفتن به عنوان الگوی مقاومت در دنیا در هراس است .

به گزارش تحلیل ایران دفتر نمایندگی ولی فقیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه هیچ وقت کشورمان در چنین شرایط حساس و پیچیده‌ای نبوده است افزود: کشور در آستانه انتخابات در شرایط حساسی است اما اکنون شرایطی وجود دارد که باید موضوع پیچیدگی را هم به شرایط کشور افزود و از این رو باید به دقت متوجه حساسیت‌ها و پیچیدگی‌ها بود و از انقلاب اسلامی مراقبت و پاسداری کرد.

 

وی در ادامه با تشریح اختلافات و دشمنی تاریخی نه آمریکا با ملت ایران اظهارداشت: آمریکا در برابر قدرت ایران اسلامی که امتیازهای فراوانی دارد، هدف براندازی را دنبال کرد و سه استراتژی طراحی کرد، نخست: جنگ نیابتی که ۹۴ ماه گرفتارمان کرد. دوم: استراتزی تحریم با تمام توان. سوم: استراتژی تعامل.

 

حجت الاسلام سعیدی با تاکید بر اینکه سوال اینجاست که رفتار و سابقه و عملکرد امریکا در تعامل و مذاکره براندازی است یا همکاری؟ عنوا ن کرد: با توجه به سوابق امریکا به راحتی می توان دید که هدف اصلی یعنی براندازی را دنبال می کنند و می خواهند اراده مردم را بشکنند و همچنین عقب نشینی از مواضع قبلی را می خواهند.

 

وی ادامه داد: خطرناک ترین جمله ای که امروز با آن مواجهیم این است که نمی توان در برابر امریکا ایستاد اما امام(ره) آمریکا گفت هیچ غلطی نمیتواند بکند در شرایطی که چیزی نداشتیم ولی امروز با این توان هنوز هم نمی توانیم؟

 

حجت الاسلام سعیدی سومین هدف دشمن را تسلیم شدن در برابر امریکا و براندازی دانست و تأکید کرد: استقامت و تحمل هزینه های استقلال! پیامدهایی شامل: انجام تکلیف الهی که مکلفیم بایستیم، پیروزی در بزرگترین آزمون الهی در برابر جبهه کفر، پیامد حفظ محوریت مقاومت، پیشگیری از سقوط بزرگترین تجربه حکومت دینی، سرعت در حرکت جهانی شدن اسلام، جلوگیری از حاکمیت مطلق نظام سلطه و کدخدایی را دارد.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت:‌ آمریکا از الگو شدن ملت ایران در محوریت قرار گرفتن به عنوان الگوی مقاومت در دنیا در هراس است بنابراین شکست دادن ملت ایران و براندازی جمهوری اسلامی را در قالب استراتژی ثابت خود دنبال می‌کند و فقط به اقتضا سیاستهای دیگر گاهی وقتها تاکتیک‌هایش را عوض کرده است.

 

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی افزود: مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران تنها ملت ایستاده در مقابل استکبار جهانی به شمار می‌روند که شجاعانه در مقابل زیاده‌خواهی‌های دولت‌های غربی ایستاده‌اند و مقاومت می‌کنند و رفتار و سابقه دولت آمریکا فقط نشاندهنده تغییر تاکتیک این کشور است و الا در استراتژی‌های خصمانه آنان هیچ تغییری اتفاق نیافتاده است.

 

وی با برشمردن نکات نهفته در آیه ۱۱۲ سوره هود به اصل استقامت در رهبری پیامبر اشاره و با مد نظر قرار دادن خطبه ۱۹۲ نهج‌البلاغه نتایج استقامت را عزت، استقلال و تکریم برشمرد و گفت: همانطور که پیروزی بر فرعون، ابوسفیان، ابوجهل  هزینه داشت پیروزی بر نظام طاغوت هم هزینه دارد و اگر کوتاهی کنیم و انقلاب ضربه بخورد جرم ما از تمام امت‌های پیشین سنگین‌تر خواهد بود.

حجت الاسلام سعیدی در ادامه با بیان اینکه در خطبه ۱۹۲ نهج البلاغه امام علی(ع) در مورد بنی اسرائیل می فرماید،   وقتی خدا پیوند میان رهبری و امت را مشاهده کرد و میزان ایستادگی بنی اسراییل بر محور موسی بن عمران محقق دید پنج امتیاز به آنها داد افزود: تحمل مردم موجب شد تا امتیازهای گشایش در امور و نجات از نظام دیکتاتوری فرعونی، عزت و رهایی از ذلالت و بردگی فرعون، آرامش و آسایش در زندگی و رهایی از جامعه وحشت زده و ترسناک، بردگان ضعیف تحت فشار قدرتمند و حاکم و پیشوا شوند.

 

وی عنوان کرد: استقامت در شعب ابی طالب یعنی استقلال هزینه دارد و عزت هزینه دارد، آقا شدن هزینه دارد و همچنان پیروزی بر دیکتاتوری و جهالت نیز هزینه دارد.

 

حجت الاسلام سعیدی با بیان اینکه مردم در حدوث انقلاب حضور دارند اما اگر در بقای انقلاب دچار تزلزل شدند انقلاب نمی ماند وی یادآور شد: موسی بن عمران در زمان خود مردم را فراخواند و خواهان بسیج مردم شد اما مردم حاضر نشدند و راحتی را خواستند که این همان ذلت و سوءبرداشت تکلیف از سوی مردم است.

 

وی با بیان اینکه اعتبار پیروزی آورده و اما حقانیت نمی آورد، افزود: در مورد حصر آبادان اگر مردم حرف امام را گوش نمی دادند و خواهان آسایش بودند قطعا این کوتاهی بود.

 

وی با اشاره به شعارهایی همانند: انقلاب برای نه غزه نه لبنان و نه شرقی نه غربی جمهوری ایرانی بود؟ ادامه داد: ایستادگی مردم موجب شکست آنها شد و امروزه می بینیم که عزتمندیم و بنا به قول امام علی(ع) ایستادگی موجب عزت و سربلندی می شود.

 

در این مراسم از خدمات ۷ ساله حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی مهدوی در مقام مسئولیت دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهدا آذربایجان غربی تقدیر و حجت الاسلام والمسلمین نجفقلی زاده سرایی به عنوان مسئول جدید معرفی شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :