موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/99589 :کد

0

ماموران سرشماری رفتار مردم‌پسند داشته باشند

  پنجشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۵ — ۱۶:۰۳
تعداد بازدید : ۱۴۸   
 تحلیل ایران -ماموران سرشماری رفتار مردم‌پسند داشته باشند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: نحوه تعامل و برخورد ماموران سرشماری با مردم از مهم‌ترین مسائل است بنابراین ماموران آمارگیر باید رفتار مردم پسند داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: نحوه تعامل و برخورد ماموران سرشماری با مردم از مهم‌ترین مسائل است بنابراین ماموران آمارگیر باید رفتار مردم پسند داشته باشند.


به گزارش تحلیل ایران، نماینده ولی فقیه امروز در دیدار با دست اندرکاران سرشماری نفوس و مسکن 95 در دفتر امام جمعه اظهار داشت: وظایفی از سوی نظام جمهوری اسلامی ایران بر عهده مسئولان گذاشته است که باید توفیق به اتمام رساندن این کارها را داشت و بحث سرشماری یکی از این مسائل مهم است.

 

وی افزود: موضوع سرشماری یکی از مباحث مهم جامعه اسلامی است و با در دست داشتن اطلاعات دقیق محققان و سیاستگذاران کشور می‌توانند با برنامه ریزی صحیح به نتایج درست دست یابند.

 

قریشی تصریح کرد: سرشماری در دین اسلام امری مهم بوده است به طوری که پیامبر اکرم (ص) بیش از 1 هزار و 400 سال پیش آمار زاد و ولد و سن سربازی را در شهر مدینه ثبت می‌کردند و به امورات آنان می‌پرداختند.

 

امام جمعه ارومیه بیان کرد: مسئولین سرشماری باید از ظرفیت ائمه جمعه، طلاب و علمای دینی در ارائه آموزش‌های لازم به مردم استفاده کنند تا در جلساتی که در مساجد و به ویژه در ماه محرم برگزار می‌شود این موضوعات به مردم ارائه شود.

 

وی خاطر نشان کرد: باید نحوه ثبت آمار به صورت اینترنتی را به مردم آموزش داد تا با این کار بتوان آمار بسیاری از خانواده‌ها را در کمترین زمان به دست آورد و مسائل باید به گونه‌ای ارائه شود که مردم با سواد کم نیز بتوانند آموزش‌ها را فرا بگیرند.

 

قریشی گفت: نحوه تعامل و برخورد ماموران سرشماری با مردم یکی از مهم‌ترین مسائل در این زمینه است و باید ماموران رفتار مردم پسند داشته باشند تا مردم نیز اطلاعات دقیق را ارائه دهند و حتی به منظور تکریم مردم می‌توان هدایایی نیز در نظر گرفت.

 

وی بیان کرد: مردم در مورد حفظ اطلاعات خصوصی خود اطمینان کامل داشته باشند چرا که این اطلاعات به طور ریز در اختیار هیچ نهاد و سازمانی قرار نمی‌گیرد و اطلاعات فقط به صورت کلی ارائه می‌شود.

 

امام جمعه ارومیه تصریح کرد: در برخی موارد شاهد هستیم که ماموران به طور دلخواه فرم‌ها را پر می‌کنند که کار درستی نیست این امر سبب می‌شود تا اطلاعات نامنظم و غیرواقعی ارائه شده و در تصمیم گیریها اشکالاتی به وجود آید.

 
                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :