موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/99759 :کد

0

خانواده ها زمینه‌ تربیت اسلامی فرزندان را فراهم کنند

  جمعه ۰۲ مهر ۱۳۹۵ — ۱۵:۵۷
تعداد بازدید : ۱۳۹   
 تحلیل ایران -خانواده ها زمینه‌ تربیت اسلامی فرزندان را فراهم کنند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: خانواده ها باید همانطور که به فکر فراهم کردن امکانات آموزشی فرزندان هستند، به فکر تربیت فرزندانشان نیز باشند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: خانواده ها باید همانطور که به فکر فراهم کردن امکانات آموزشی فرزندان هستند، به فکر تربیت فرزندانشان نیز باشند.

به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران ارومیه با اشاره و تبریک آغاز سال تحصیلی جدید اظهارداشت: وظیفه اصلی پدر و مادر برای یک فرزند تربیت صحیح است امروز نیز آموزش و پرورش به کمک خانواده‌ها آمده اند و یکی از کارکردهای مهم این نهاد است.

 

وی بر ضرورت پرهیز از تخریب افراد در جامعه تاکید کرد و افزود: هیچ کس حق ندارد شخصیت فرد دیگر و یا مسؤول دیگری را در برابر دیگران تخریب کند و همچنین شنوندگان نیز نباید اجازه تخریب شخصیت فردی را به فرد یا افراد دهند.

 

حجت الاسلام قریشی در ادامه با بیان اینکه داعیه دفاع از حقوق بشر سران آمریکا، گوش جهانیان را کر کرده است گفت: عده ای از مردم جهان نیز با تبلیغات گسترده آمریکایی ها فکر می کنند که این کشور مهد آزادی است در حالی که دین مبین اسلام قرن ها پیش شعار مقابله با تبعیض نژادی داده است.

 

امام جمعه ارومیه اضافه کرد: بیشترین بی سوادی، بیکاری و آمار زندانی در این کشور برای سیاه پوستان است و این امر نشان می دهد که سران کشور آمریکا برخلاف ادعاهایشان، سردمدار تبعیض نژادی هستند.

 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی همچنین با گرامیداشت هفته دفاع مقدس ادامه داد: از افتخارات نیروهای مسلح و مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی این است که ارتش، سپاه و بسیج مردمی ما اجازه ندادند وجبی از خاک کشور در طول هشت سال دفاع مقدس به دست دشمن بیافتد در حالی که پیش از نظام اسلامی، در دوران هر حکومتی کیلومترها از خاک ایران به کشورهای دیگر هدیه داده می شد.

وی همچنین با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب به پرهیز از اسراف در بین مسئولان و مردم کشور اضافه کرد: اسراف از محرمات دین مبین اسلام است و طبق آیات قرآن و روایات ائمه اطهار (ع)، اسراف کنندگان اهل آتش هستند که باید در زندگی فردی و اجتماعی این مهم را به یاد داشته باشیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :