موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صنعت ، معدن ، تجارت

a/101430 :کد

0

تکمیل زنجیره تولید در صنعت فولاد زیرساخت‌ توسعه پایدار است

  دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ — ۱۹:۵۶
تعداد بازدید : ۲۸۳   
 تحلیل ایران -تکمیل زنجیره تولید در صنعت فولاد زیرساخت‌ توسعه پایدار است

یزد- مدیرعامل مجتمع صنعتی و معدنی چادرملو با اشاره به میزان ذخایر معدنی در کشور و سهم یک درصدی معادن از تولید ناخالص داخلی، گفت: تکمیل زنجیره تولید در صنعت فولاد زیرساخت‌ توسعه پایدار است.

مدیرعامل مجتمع صنعتی و معدنی چادرملو با اشاره به میزان ذخایر معدنی در کشور و سهم یک درصدی معادن از تولید ناخالص داخلی، گفت: تکمیل زنجیره تولید در صنعت فولاد زیرساخت‌ توسعه پایدار است.
به گزارش تحلیل ایران محمود نوریان در گفت وگو با خبرنگار مهر با اشاره به لزوم توجه بیشتر به ذخایر معدنی در سطح کشور اظهار داشت: ظرفیت معادن کشور برای ثروت آفرینی و ایجاد ارزش افزوده به قدری است که می توان سهم یک درصدی تولید ناخالص داخلی را به بیش از سه درصد نیز افزایش داد.

 

 

وی با بیان اینکه تا به امروز بیشترین توجهات در سرمایه گذاری و بهره‌وری اقتصادی به حوزه نفت معطوف بوده عنوان کرد: اکنون که سخن از اقتصاد مقاومتی به میان آمده همه به این فکر افتادند که از روش های دیگر و سایر بخش ها برای ثروت آفرینی در اقتصاد بهره ببرند که معادن یکی از این بخش ها است و می توان گفت از گزینه های تحقق اقتصاد مقاومتی است.

 

 

مدیرعامل مجتمع صنعتی و معدنی چادرملو لازمه دستیابی به توسعه پایدار و رونق اقتصادی را برنامه‌ ریزی درست برای سرمایه گذاری برشمرد و اضافه کرد: مجتمع چادرملو برای دستیابی به این اهداف مهم با سرمایه گذاری در صنایع تکمیلی و ارزش آفرینی در زنجیره تولیدات خود به دنبال ایجاد ارزش افزوده و ایجاد اشتغال است.

 

 

وی با تاکید بر اینکه ارزش آفرینی زمانی رخ خواهد داد که از ظرفیت های نهفته معدنی بهره برداری کنیم گفت: در حدود پنج میلیارد تن ذخیره سنگ آهن در کشور شناسایی شده که نزدیک به نیمی از آن قطعی و قابل برداشت است.

 

نوریان با بیان اینکه میزان بهره برداری کشور از ذخایر معدنی در مقایسه با سایر کشورها در استفاده از معادن خود اندک است اضافه کرد: بخش معدن کشور با چالش های جدی برای بهره برداری و ارزش آفرینی روبه رو است که این مسائل موجب کاهش انگیزه برای سرمایه گذاری و ایجاد ارزش افزوده در صنایع معدنی می شود.

 

 

وی ادامه داد: با این وجود مجتمع چادرملو در تکمیل زنجیره صنایع فولاد اقدام کرده و به زودی شاهد بهره برداری از مجتمع فولادی چادرملو خواهیم بود.

 

مدیرعامل مجتمع صنعتی و معدنی چادرملو، تکمیل زنجیره تولید در صنعت فولاد را از زیرساخت های توسعه پایدار دانست و اظهار داشت: تکمیل و توسعه ظرفیت گندله سازی اردکان، بهره برداری از مجتمع فولاد ثامن، آهن اسفنجی و احیای مستقیم از طرح‌های در دست اقدام مجتمع چادرملو برای تکمیل زنجیره تولید در کشور است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :