موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/110268 :کد

معاون استاندار یزد:

دولت برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیازمند مشارکت مردم و خیر

  جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۲
تعداد بازدید : ۳۵۹   
 تحلیل ایران -دولت برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیازمند مشارکت مردم و خیر

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره به اینکه خیران استان یزد در تمام زمینه‌ها مشارکت خوبی دارند، گفت: دولت برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیازمند مشارکت مردم و خیران است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره به اینکه خیران استان یزد در تمام زمینه‌ها مشارکت خوبی دارند، گفت: دولت برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیازمند مشارکت مردم و خیران است.


به گزارش تحلیل ایران، محمدعلی طالبی در حاشیه نشست ملی خیرین و توسعه اجتماعی در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: تصور عمومی از فعالیت‌های خیریه در کشور ما به سمت فعالیت‌های خاصی است که شاید بیشتر جنبه‌های عمرانی داشته باشد و مواردی که در طول سالها به نوعی نهادینه شده که این مشارکت از جانب مردم و خیرین صورت می‌گرفته است.

 

وی افزود: اینکه خیرین در حوزه مسائل اجتماعی و کاهش آسیب‌ها کار کنند، زمینه ای در گذشته نداشته که بخشی از آن به این برمی‌گردد که شاید در گذشته کمتر با آثار و نتایج آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه روبرو بودیم.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد خاطرنشان کرد: امروز به دلایل مختلف وقتی درگیری شدن جامعه در آسیب‌های اجتماعی را می‌بینیم ضرورت حضور و ساماندهی مردم و خیرین در این حوزه بیش از پیش احساس می‌شود.

 

طالبی گفت: دولت به تنهایی نمی‌تواند در زمینه کاهش آسیب‌ها به لحاظ حجم و گستره موضوعی آسیب‌های اجتماعی اقدام کند و حضور و مشارکت مردم وخیران در این بحث ضروری است.

وی افزود: این همایش نقطه شروعی برای توجه جدی خیرین به حوزه مسائل اجتماعی است و خوشبختانه تا به امروز هم نتایجی که مورد انتظار بود به دست آمده است.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد تصریح کرد: مابحثی که در کارگروه‌های مختلف این همایش صورت گرفته نشان دهنده درک عمیق خیرین از اهمیت پرداختن به مسائل اجتماعی است و مطمئن هستیم که این نقطه شروع می‌تواند منجر به نتایج بسیار خوب در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطح کشور باشد.

 

طالبی عنوان کرد: استان یزد خوشبختانه به نسبت بعضی از مناطق کشور، کمتر درگیر آسیب‌های اجتماعی بوده ولی به دلایل مختلف می‌توان گفت که بعضی  از آسیب‌ها را تجربه می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: صنعتی شدن استان و متعاقب آن بحث مهاجرت‌هایی که به استان یزد صورت گرفته و استان یزد را دومین استان مهاجرپذیر کشور کرده را یکی از عوامل مهم در این زمینه دانست و گفت: مجموعه عوامل دست به دست هم داده که در بعضی حوزه‌ها شاهد آسیب‌های اجتماعی باشیم.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد افزود: دستگاه‌های اجرایی استان و خیرین تعامل و همکاری خوبی در این زمینه داشتند و یزد برای میزبانی این نشست در سطح کشور از ظرفیت بالایی برخوردار بود.

طالبی بیان کرد: حضور مردم در صحنه مسائل اجتماعی و حرکت دوشادوش آنها همراه با مسئولان ضروری است چرا که ما تجربه خوبی از مشارکت مردم در امور مختلف استان داشته و داریم.

وی افزود: مردم استان یزد با همت خودشان افتخارات بزرگی را در طول تاریخ و بدون کمک دولت‌ها آفریدند و در انقلاب، دفاع مقدس و عرصه‌های مختلف دیگر مشارکت فعال داشتند، امروز هم در بحث مدرسه‌سازی و مسکن‌سازی جزو استانهای برتر کشور هستند و این موضوعات به ما امید می‌دهد که مشارکت مردم و خیرین در حوزه آسیب‌های اجتماعی را هم به صورت گسترده داشته باشیم.

 
                               

امنیتی     اجتماعی     استاندار     یزد        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :