موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/110380 :کد

رییس مجمع نمایندگان استان یزد:

بسترسازی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی

  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ — ۱۷:۳۷
تعداد بازدید : ۴۳۷   
 تحلیل ایران -بسترسازی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی

رییس مجمع نمایندگان استان یزد با اشاره به ضرورت حمایت از خیرین گفت: ایجاد بناها و فراهم کردن بسترها مناسب که موجب کاهش‌ آسیب‌های اجتماعی می شود باید کانون توجه خیرین کشور باشد.

 رییس مجمع نمایندگان استان یزد با اشاره به ضرورت حمایت از خیرین گفت: ایجاد بناها و فراهم کردن بسترها مناسب که موجب کاهش‌ آسیب‌های اجتماعی می شود باید کانون توجه خیرین کشور باشد.

 

 

 


به گزارش تحلیل ایران،"محمدرضا تابش" در نشست ملی خیرین و توسعه اجتماعی که با حضور خیرین ملی به میزبانی استان یزد برگزار شد، با اشاره به این که مقوله توسعه اجتماعی جزو دغدغه ها و ادبیات جدید کشورهای دنیا است، اظهار کرد: برخورد علمی و منطقی از جمله مهمترین نیاز کاهش آسیب‌های اجتماعی است که متأسفانه در دوره های گذشته آن طور که باید و شاید به آن توجه نشده است. 


 

وی با بیان این که مبارزه با آسیب‌های اجتماعی یکی از دغدغه‌های جدی مقام معظم رهبری است، گفت: شناخت آسیب‌ها و بی‌نظمی‌های اجتماعی که منجر به ناهنجاری‌های اجتماعی می شود ضروری است.


تابش با اشاره به نقش خیرین در توسعه اجتماعی افزود: ایجاد بناها و فراهم کردن بسترها و مکان‌هایی که موجب تقلیل کاهش‌های اجتماعی می شود باید کانون توجه خیرین انسان دوست کشور باشد.


رییس مجمع نمایندگان استان یزد در ادامه با بیان این که نسبت طلاق به ازدواج در کشور نشانه ناهنجاری ها و آسیب های جدی اجتماعی در کشور است، تصریح کرد: هر چقدر خیرین بتوانند در کانون توجه خود مقابله با آسیب های اجتماعی را قرار دهند موثرتر خواهند بود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، طرح‌های راهبردی مختلفی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و تسهیل در امر ازدواج  برنامه‌ریزی شده است، افزود: رفع دغدغه مردم در حوزه‌های مختلف از جمله اولویت‌های جدی نمایندگان در مجلس شورای اسلامی است.


وی در ادامه ایجاد شرایط لازم اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی ایفا می کند، اظهار کرد: طبق آمار به دست آمده بیش از 80 درصد معتادین بهبود یافته به دلیل عدم وجود شرایط لازم دوباره درگیر بلای اعتیاد شده اند.

تابش در پایان با اشاره به ضرورت حمایت از خیرین گفت: مجلس و نمایندگان آمادگی همکاری لازم با خیرین کشور در راستای رفع نقص قانونی و برطرف کردن خلع‌های قانونی در راستای حمایت بیش از پیش از خیرین را دارد.


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :