موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/110574 :کد

فرمانده سپاه الغدیر یزد:

سپاه یزد از پژوهش‌های کاربردی حمایت می‌کند

  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ — ۱۱:۳۰
تعداد بازدید : ۱۸۵   
 تحلیل ایران -سپاه یزد از پژوهش‌های کاربردی حمایت می‌کند

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به حرکت‌های صورت گرفته در زمینه جنبش نرم‌افزاری گفت: سپاه یزد از پژوهش‌های کاربردی حمایت می‌کند.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به حرکت‌های صورت گرفته در زمینه جنبش نرم‌افزاری گفت: سپاه یزد از پژوهش‌های کاربردی حمایت می‌کند.


به گزارش تحلیل ایران، سردار اکبر فتوحی در دیدار جمعی از اعضا یکم اندیشه‌ورزی و پژوهشگران سپاه الغدیر استان یزد با آیت الله محمدرضا ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار داشت: ما باید به دنبال کشف چیستی و معنای واقعی تولید علم با استفاده از روش تحلیل گفتمان و با بیان مزیت ها و برداشتن آسیب های موجود بر سر راه از طریق پژوهش باشیم.

 

وی افزود: جامعه به ویژه جامعه پژوهشی کشور باید بدانند که موفق‌ترین راه برون رفت کشور از بحران های فعلی و آتی، تنها در پیشرفت علمی کشور است، آن هم با تفکر بسیجی و ضامن تحقق چشم اندازها به عنوان اصلی ترین شاخصه این انقلاب بزرگ اسلامی، ادعای آن در بازستانی حضور دوباره دین در عرصه فرایندهای اجتماعی است.

 

فرمانده سپاه الغدیر یزد با اشاره به اینکه آنچه دین مبین اسلام داشته و غرب از ما گرفته را از طریق پژوهش پس می گیریم، گفت: اصلی ترین شاخصه این انقلاب بزرگ اسلام، ادعای آن در بازستانی این موضوع آن هم با حضور دوباره دین در عرصه اجتماع است.

 

فتوحی گفت: این انقلاب اسلامی است که امروز برای تحقق آرمانهای خود و دستیابی به اجتماع جهانی و تشکیل تمدن عظیم اسلام نیازمند طرح و ارائه الگوهای مختلف برای اداره بخش ها و امور مختلف جامعه در راستای نیل به تمدن جدید و بزرگ جهانی اسلام ناب محمدی(ص) است.

وی خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران طرح نهضت نرم افزاری و تولید علم آن هم از سوی مقام معظم رهبری را در همین راستا و در جهت تولید بهینه ساختارهای مورد نیاز دولت اسلامی، مطرح و پیگیری می کند.

 

فرمانده سپاه الغدیر یزد عنوان کرد: محصول نهایی نهضت تولید، نوعی از الگوی عمل گرایانه و کارشناسانه است که توان تصمیم گیری، تصمیم سازی و اجرا را در ارتباط با موضوعات مختلف اجتماعی و در سطوح مختلف بالا برده و امکان برنامه‌ریزی را از انقلاب اسلامی فراهم می سازد.

فتوحی افزود: از این رو نهضت نرم افزاری، پژوهش، تحقیق و توسعه باید شاه راه دستیابی به دولت کریمه اسلامی و در نهایت ساخت و ایجاد تمدن اسلامی باشد که در این زمینه تفکر بسیجی و پیروی از قرآن و عترت لازمه پیشرفت است.

وی بیان کرد: دست‌اندرکاران پژوهش باید با یاس پراکنی به ویژه در محیطهای علمی مبارزه کرده و علم را از حالت تقلیدی و ترجمه ای آن هم از فرهنگ غربی خارج کنند و در تمام محیط‌های دانشگاهی و دانشجویی از جنبش نرم افزاری حمایت و آن را به مرحله باور برسانند.

فرمانده سپاه الغدیر یزد افزود: سپاه الغدیر یزد در این راستا به دنبال مجموعه ای توانمند است و باید ساختار قدرت را امروز از حالت سودمحوری و سرمایه داری خارج کرد و آن را بر پایه تقوا و ایمان رساند و با جهت دهی به آن، پیاده کند.

فتوحی تصریح کرد: با تاکید بر اینکه ساختار قدرت باید برپایه مردم سالاری دینی تعریف شود، گفت:  به همین دلیل ضروری است که بتوان علم را به عنوان سلاح پیروزی امروز در خدمت گرفت و آن را به عنوان مزیت ملی در خدمت تولید قرار داد.

وی ادامه داد: پژوهشگران باید پژوهش‌های نو، ماندگار و جهانی از خود به جا گذارند و بتوانند با کوته فکری‌هایی که بیان می‌کنند نباید از دنیا عقب بمانیم مقابله کرد و تقلید لازم است ما باید این دیدگاه را کنار بزنیم.

 
                               

فرمانده     سپاه     یزد     جامعه        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :