موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/110794 :کد

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای

تنها ۲۵ درصد اعتبارات آموزش فنی و حرفه‌ای محقق شد

  چهارشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۵ — ۱۱:۱۴
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -تنها ۲۵ درصد اعتبارات آموزش فنی و حرفه‌ای محقق شد

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در حوزه آموزش فنی و حرفه‌ای با مشکل مالی رو‌به‌رو هستیم، گفت: تنها ۲۵ درصد اعتبارات آموزش فنی و حرفه‌ای محقق شد.

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در حوزه آموزش فنی و حرفه‌ای با مشکل مالی رو‌به‌رو هستیم، گفت: تنها ۲۵ درصد اعتبارات آموزش فنی و حرفه‌ای محقق شد.


به گزارش تحلیل ایران، سیدمحسن حسینی مقدم صبح امروز در همایش "سرگروه های آموزشی رشته حسابداری شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش سراسر کشور" اظهار داشت: در بحث هدایت تحصیلی بعضی افراد بیان می‌کنند چرا اصرار وجود دارد که بخشی از دانش‌آموزان به سمت آموزشهای فنی و حرفه‌ای و کار و دانش سوق داده شوند چرا که الان دانش‌آموزان تجربی هم می‌توانند در رشته‌های فنی آزمون بدهند.

 

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: همین الان یکی از مشکلاتی که در هدایت تحصیلی با آن رو‌به‌رو هستیم این است که مشاوران وقتی می‌خواهند دانش‌آموزان را هدایت کنند،  هنرستان را کلا منع می‌کنند و تاکید می‌کنند از ریاضیات و تجربی وارد شوند.

 

حسینی‌مقدم با تاکید بر اینکه آن چیزی که ما در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش دنبال می‌کنیم بحث بازار کار است، گفت: تغییراتی که در محتوای کتاب‌های درسی داده شده با وجود نظرات متفاوتی که در ارتباط با آن وجود دارد، سبب بهبود وضعیت و توجه به بازار کار شده است.

وی با اشاره به اینکه ایده‌آل‌ها در زمینه فنی و حرفه‌ای و کار و دانش بسیار زیاد است، افزود: در سال گذشته از مجموع اعتباراتی که به شاخه فنی و حرفه‌ای اختصاص یافت، تنها 25 درصد اعتبارات محقق شده و به هنرستان‌ها تحویل شد.

 

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: یک جزئی از کیفیت بخشی که مورد تاکید قرار گرفته، دوره‌های آموزشی ضمن خدمت است که در بخشی از رشته‌ها این آموزشها به صورت حضوری و در بخشی به صورت مجازی انجام می‌شود.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :