موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/111109 :کد

سرپرست دانشگاه فرهنگیان:

پژوهش‌های دانشگاه فرهنگیان باید در خدمت تربیت معلم فکور باشد

  شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۳
تعداد بازدید : ۲۷۲   
 تحلیل ایران -پژوهش‌های دانشگاه فرهنگیان باید در خدمت تربیت معلم فکور باشد

سرپرست دانشگاه فرهنگیان گفت: پژوهش های دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور باید در راستای خدمت توسعه حرفه ای و تربیت معلم فکور باشد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان گفت: پژوهش های دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور باید در راستای خدمت توسعه حرفه ای و تربیت معلم فکور باشد.

به گزارش تحلیل ایران، محمود مهرمحمدی ظهر امروز در نخسین جشنواره کشوری نوآوری‌های علمی و پژوهشی دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور به میزبانی دانشگاه فرهنگیان یزد، اظهار داشت: فعالیت های دانشگاه فرهنگیان باید در راستای تربیت معلم فکور باشد و این خط نباید مورد غفلت واقع شود.

 

وی تاکید کرد: معلم فکور معلمی دانا، اندیشمند و عامل تولید دانایی است که تربیت چنین معلمانی از وظایف دانشگاه فرهنگیان است.

 

مهرمحمدی تصریح کرد: باید این تصور غلط را کنار بگذاریم که فقط کسانی که با تکنولوژی سر و کار دارند، دارای جایگاه پژوهشی هستند بلکه معلمی کردن مساوی با دانایی و دانندگی در مسیر مستمر و دائمی است.

 

سرپرست دانشگاه فرهنگیان یادآور شد: معلم پژوهنده و فکور کسی است که پیوند با دانش را در مسیر ارتقا دانش مورد استفاده قرار دهد.

 

مهرمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: سازمان دادن به پژوهش در دانشگاه فرهنگیان طی چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته و گام‌های موثری نیز در این زمینه برداشته شده است.

 

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین مباحث مربوط به جبران ضعف در مباحث آموزشی، افزودن جریان دانش به عنوان پشتوانه معلم به چرخه تربیت معلم است.

وی با تاکید بر اینکه باید فهم درستی از جنبه های مختلف پژوهش در این دانشگاه داشته باشیم، تصریح کرد: به طور قطع راهکار توسعه دانشگاه فرهنگیان، پیوند با پژوهش است.

به گزارش مهر، نخستین جشنواره ملی نوآوری های علمی و پژوهشی دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور طی امروز و فردا با حضور ۳۰۰ نفر از اساتید، کارشناسان پژوهشی و دانشجویان پژوهشگر دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور به میزبانی یزد برگزار می شود.

در این جشنواره در زمینه های طرحهای پژوهشی، طرح های دانشگاهی و کتب انتشار یافته دانشگاه فرهنگیان بحث و تبادل نظر می شود.

                               

سرپرست     دانشگاه     توسعه     جشنواره        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :