موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/111313 :کد

رئیس خانه صنعت استان یزد:

ماشین آلات کارکرده اروپایی مشکل صنعت نساجی یزد را حل می‌کند

  دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵ — ۱۰:۴۱
تعداد بازدید : ۲۴۲   
 تحلیل ایران -ماشین آلات کارکرده اروپایی مشکل صنعت نساجی یزد را حل می‌کند

رئیس خانه صنعت استان یزد گفت: واردات ماشین آلات دست‌دوم و کارکرده اروپایی تا حد زیادی می‌تواند مشکل صنعت نساجی استان یزد را حل کند.

رئیس خانه صنعت استان یزد گفت: واردات ماشین آلات دست‌دوم و کارکرده اروپایی تا حد زیادی می‌تواند مشکل صنعت نساجی استان یزد را حل کند.

به گزارش تحلیل ایران، سید علی‌اکبر کلانتر یکشنبه شب در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد با اشاره به مشکلات صنعت نساجی استان یزد اظهار داشت: صنعت نساجی در استان یزد از قدمت طولانی برخوردار است و یزد در حوزه این صنعت همواره جایگاه ویژه ای داشته است.

 

وی عنوان کرد: فرسودگی و قدمت ماشین آلات صنعت نساجی، این صنعت را در استان یزد با مشکلاتی مواجه کرده که واردات ماشین آلات می تواند بخشی از این مشکلات را برطرف کند.

کلانتر با اشاره به اینکه ماشین آلات نساجی گران قیمت و خرید آن از توان بسیاری از صنعتگران خارج است، افزود: ترکیه ماشین آلات دست‌دوم نساجی را از کشورهای اروپایی خریداری کرده و با قیمت ارزانتری عرضه می کند.

 

رئیس خانه صنعت استان یزد یادآور شد: این ماشین آلات حدود پنج تا هشت سال کار کرده اند و تفاوت چندانی با ماشین آلات نو و جدید ندارند.

 

وی با اشاره به مشکلات صنف نساجی استان یزد تصریح کرد: فعالان این صنف با توان اینکه قدرت خرید ماشین آلات نو از کشورهای اروپایی را ندارند، خواستار خرید برندهای معتبر از ترکیه شده اند.

 

رئیس خانه صنعت استان یزد تاکید کرد: اگر ماشین آلات با برندهای معتبر خریداری شود، مشکل صنعت نساجی استان یزد تا حد زیادی برطرف خواهد شد اما این اقدام باید با انجام کار کارشناسی انجام شود.

 

وی با اشاره به اینکه حمایت بانک‌ها در این زمینه ضروری است، افزود: اگر بانک‌ها امکان پرداخت تسهیلات در این زمینه را داشته باشند، بسیاری از مشکلات صنایع نساجی استان رفع خواهد شد.

کلانتر تصریح کرد: اگرچه با واردات ماشین آلات دست دوم مخالف هستم اما هم به دلیل گرانی ماشین آلات نو و هم به دلیل نبود مواد اولیه ای که مناسب کار با دستگاه‌های نو باشد، به نظر می رسد خرید ماشین آلات کارکرده از ترکیه معقول‌تر است.

                               

یزد     ماشین آلات     مشکلات     صنعت        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :