موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/111549 :کد

مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد:

طرح سبک‌سازی مدارس برای نخستین بار در کشور توسط یزد اجرامی‌شود

  چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۷
تعداد بازدید : ۲۴۲   
 تحلیل ایران -طرح سبک‌سازی مدارس برای نخستین بار در کشور توسط یزد اجرامی‌شود

مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد با اشاره به تشکیل شورای مشورتی و اتاق فکر نوسازی مدارس یزد، گفت: طرح سبک‌سازی مدارس برای نخستین بار در کشور توسط یزد اجرا می‌شود.

مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد با اشاره به تشکیل شورای مشورتی و اتاق فکر نوسازی مدارس یزد، گفت: طرح سبک‌سازی مدارس برای نخستین بار در کشور توسط یزد اجرا می‌شود.


به گزارش تحلیل ایران ، محمدرضا عارفی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار داشت: یکی از برنامه‌هایی که در زمینه نوسازی مدارس در دست اقدام داریم، ایجاد شورای مشورتی و اتاق فکر است.

 

وی با اشاره به اینکه باید نوسازی مدارس روند جدی داشته باشد، خاطرنشان کرد: این شورای مشورتی با حضور پیشکسوتان و صاحب نظران در عرصه آموزش و پرورش و به ویژه مدیران پیشین نوسازی مدارس ایجاد می‌شود.

 

مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد افزود: کمیته تخصصی از افراد دانشگاهی و متخصص برای بحث مدارس و نوسازی آن مشخص شده که این افراد در زمینه بهبود هرچه بیشتر فعالیت‌ها به ما کمک می‌کنند.

 

عارفی سبک سازی مدارس را سومین رویکرد اداره کل نوسازی مدارس استان یزد دانست و تصریح کرد: با استفاده از تکنولوژی‌های نوین، سعی شده طرح سبک‌سازی مدارس در استان یزد اجرایی شود تا ان‌شاالله شاهد استاندارد شدن هرچه بیشتر مدارس استان باشیم.

 

وی افزود: طرح این موضوع به آقای رئیسی ارائه شد و بیان شد که اگر این طرح را بتوان اجرا کرد، استان یزد به عنوان پایلوت کشوری در نظر گرفته می‌شود و پس از آن در دیگر استان‌ها از تجربه موفق یزد بهره‌گیری می‌شود.

 

مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد در ارتباط با طرح معماری مدارس گفت: با توجه به اینکه یزد یک شهر اسلامی و سنتی است، باید چند مورد از مدارس را به سمت این نوع معماری هدایت کنیم.

عارفی گفت: نخستین اقدامی که در دو هفته شروع کار من در نوسازی مدارس انجام شد بازدید از مناطق محروم بود و اولویت اول در ارتباط با ارائه خدمات به این محلها، شهرستان بهاباد بود که چمن مصنوعی یکی از اقداماتی است که در این شهرستان انجام می‌شود.

 
                               

مدیرکل     نوسازی     یزد     مدارس        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :