موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/111550 :کد

معاون سوادآموزی یزد مطرح کرد

پرداخت پاداش به سوادآموزان در یزد

  چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۹
تعداد بازدید : ۲۴۱   
 تحلیل ایران -پرداخت پاداش به سوادآموزان در یزد

معاون سوادآموزی یزد از پرداخت پاداش به سوادآموزان در یزد خبر داد و گفت: پیشرفت سوادآموزی یزد به دلیل سختی‌هایی از جمله برگزاری دوره‌های سوادآموزی با چراغ نفتی در گذشته بوده است.

معاون سوادآموزی یزد از پرداخت پاداش به سوادآموزان در یزد خبر داد و گفت: پیشرفت سوادآموزی یزد به دلیل سختی‌هایی از جمله برگزاری دوره‌های سوادآموزی با چراغ نفتی در گذشته بوده است.


به گزارش تحلیل ایران، مرآت امین‌الرعایا در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار داشت: از ابتدای تشکیل نهضت سوادآموزی در استان یزد، تلاش‌های بسیاری با حمایت‌های ائمه جمعه صورت گرفت و با هر سختی که بود، کار سوادآموزی دنبال شد.

 

وی با اشاره به اینکه سوادآموزی در برخی نقاط استان یزد حتی با چراغ نفتی انجام می شد، گفت: خوشبختانه با تحمل این سختی ها، امروز شاهد این هستیم که در این زمینه استان یزد همیشه بین رتبه های اول تا سوم قرار دارد.

 

معاون سوادآموزی یزد ادامه داد: با وجود اینکه استان یزد جزو استان‌های با کمترین میزان بی‌سواد در کشور شناخته می‌شود، عملکرد سواد‌آموزی بین استان‌های کشور قابل تقدیر شناخته شده و در این زمینه هم رتبه‌های برتر کشوری را به خود اختصاص داده‌ایم.

 

امین الرعایا حذب بی‌سوادان را برای سوادآموزی سخت دانست و ادامه داد: امروز در گروه‌های اجتماعی معلولین از جمله نابینایان، ناشنوایان، معلولان جسمی بحث سوادآموزی در حال انجام است.

 

وی خاطرنشان کرد: 13 نفر از مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)، 140 نفر از زندانیان که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به دلیل بی‌سوادی به زندان افتاده‌اند،  بیش از 40 نفر از مددجویان بهزیستی هم در دوره‌های فعلی سوادآموزی یزد حضور دارند.

 

معاون سوادآموزی یزد خاطرنشان کرد: امسال برای نخستین بار، به سوادآموزان پاداش 140 هزار تومانی پرداخت می‌کنیم و در واقع پس از دوره، این پاداش را برای اینکه با سواد شده‌اند تحویل می‌گیرند.

امین الرعایا گفت: 760 هزار تومان هم پاداش برای افرادی قرار گرفته که خودشان به هر صورتی که هست بتوانند از طریق فرزندان یا دیگر افراد با سواد شوند قرار گرفته و اخیرا هم برای روستاییان بی‌سواد مبلغ یک میلیون تومان پاداش گذاشته شده و پس از باسوادی این پاداش را دریافت می‌کنند.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :