موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/111653 :کد

امام جمعه یزد:

مسئولان مراقب باشند اعتماد مردم نسبت به وقف سلب نشود

  پنجشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۵ — ۱۰:۱۴
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -مسئولان مراقب باشند اعتماد مردم نسبت به وقف سلب نشود

امام جمعه یزد گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دیدگاه مردم در زمینه عمل به نیت واقف مناسب نبود که بعد از انقلاب این اعتماد حاصل شد اما مسئولان باید مراقب باشند این اعتماد سلب نشود.

امام جمعه یزد گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دیدگاه مردم در زمینه عمل به نیت واقف مناسب نبود که بعد از انقلاب این اعتماد حاصل شد اما مسئولان باید مراقب باشند این اعتماد سلب نشود.

به گزارش تحلیل ایران، آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار با قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه و جمعی از معاونان این سازمان اظهار داشت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی حق وقف ادا نمی شد و موقوفات معمولا در راستای نیت واقفان مورد استفاده قرار نمی گرفت که این این امر بی اعتمادی مردم را به دنبال داشت.

 

وی عنوان کرد: بعد از پیروزی انقلاب به واسطه اینکه اجرای احکام دین از اهمیت بسیاری برای مسئولان نظام برخوردار شد، وقف نیز توانست تا حدی به جایگاه خود برسد و بسیاری از موقوفات شناسایی شد و تلاش برای اجرای نیت امینانه واقفان و ادای حق موقوفات آغاز شد.

 

امام جمعه یزد بیان کرد: این اعتماد طی یک دهه اخیر بیشتر شده و امیدواریم مسئولان شرایطی فراهم آورند که اعتماد مردم پابرجا بماند.

 

وی تاکید کرد: اگر حق وقف ادا شود و به نیت واقفان عمل شود، مردم به انجام وقف علاقمند می شوند و این سنت حسنه می تواند جایگاه خود را در جامعه اسلامی بازیابد.

 

امام جمعه یزد تصریح کرد: همه باید تلاش کنند تا نظر مردم و واقفان در زمینه موقوفات به طور کامل و ۱۰۰ درصد اجرایی شود.

 

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه یکی از مهمترین موقوفات در جامعه اسلامی، وقف مسجد است، اظهار داشت: در کنار ساخت مسجد باید تلاش شود تا جوانان و اقشار مختلف مردم نیز حضور گسترده تری در مساجد داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد، زیبایی، نظافت و جذابیت مساجد را از مواردی برشمرد که می تواند عامل استقبال مردم از مساجد باشد.

وی تاکید کرد: این جذابیت را هم امام جماعت مساجد و هیئت امنا و هم فضاسازی و نظافت مسجد ایجاد می کند و همه باید در این راستا تلاش خود را به کار گیرند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :