موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/67259 :کد

0

بانک‌هااعتباری برای رفع مشکل نیازمندان جامعه درنظربگیرند

  چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۳:۰۱
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -بانک‌هااعتباری برای رفع مشکل نیازمندان جامعه درنظربگیرند

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه اعتباری برای رفع مشکل فوری نیازمندان واقعی جامعه باید در نظر گرفته شود، گفت: بانک‌ها با معوقات وام‌های کلان برخورد کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه اعتباری برای رفع مشکل فوری نیازمندان واقعی جامعه باید در نظر گرفته شود، گفت: بانک‌ها با معوقات وام‌های کلان برخورد کنند.


به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با رئیس و معاونین بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با تاکید بر اهمیت تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: بانکها در هر لحظه یادشان به مردم به‌ویژه کسانی که برای مسائل خرد به مشکل می‌خورند، باشد.

 

وی با اشاره به  اینکه برخی افراد جامعه برای مسائلی از جمله زایمان، درمان بیماری، تعمیر ضروری بخشی از منزل و جهیزیه و موارد مختلف دیگر به مشکلاتی می‌خورند که بعضاً دستشان هم به جایی نمی‌رسد، گفت: بانکها باید سیستمی داشته باشند که بتوانند در همان روزی که فرد با مشکل مواجه است، وامی به آنها پرداخت کنند تا مشکلاتشان رفع شود.

 

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه بانکها بیشتر در وامهای کلان با مشکل دیرکرد اقساط مواجه هستند، گفت: معمولا بانکها در وامهای کوچک با مشکل چندانی روبه‌رو نیستند.

 

ناصری ادامه داد: در صورتی هم که بخواهیم احتمال عدم بازگشت این منابع را بدهیم، خیلی دست بالا بگیریم ممکن است 10 یا 20 درصد این مبالغ بازگشت به بانک نداشته باشد و با ریزش همراه شود که مشکلی ندارد چرا که جای بدی نرفته و ما مشکل نیازمندان را رفع کرده‌ایم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه بانکها با معوقات وامهای کلان باید برخورد کنند، گفت: مطمئنا بیش از 80 درصد وامهای خرد را مردم پرداخت می‌کنند و شاید کمتر از 20 درصد به دلیل عدم توان مالی پرداخت نشود.

 

وی تصریح کرد: موضوع دیگری که باید در نظر گرفته شود، بحث افرادی است که نیازمند مبلغی پول برای رفع مشکل خود هستند اما نمی‌توانند به جایی رو بزنند و این پول را دریافت کنند.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :