موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/68224 :کد

0

صادرات ۲۱۶ هزار تن خیار گلخانه‌ای از استان یزد

  یکشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۹:۳۰
تعداد بازدید : ۱۶۸   
 تحلیل ایران -صادرات ۲۱۶ هزار تن خیار گلخانه‌ای از استان یزد

رئیس جهاد کشاورزی استان یزد با اشاره به تولید ۳۵۹ هزار و ۶۰۰ تن محصولات گلخانه‌ای در یزد گفت: عمده ظرفیت‌های صادراتی محصولات گلخانه‌ای استان خیارسبز با ظرفیت ۲۱۶ هزار تن است.

رئیس جهاد کشاورزی استان یزد با اشاره به تولید ۳۵۹ هزار و ۶۰۰ تن محصولات گلخانه‌ای در یزد گفت: عمده ظرفیت‌های صادراتی محصولات گلخانه‌ای استان خیارسبز با ظرفیت ۲۱۶ هزار تن است.


به گزارش تحلیل ایرن؛سید جمال سجادی‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم  اظهار داشت: میزان تولید محصولات کشاورزی استان یزد با توجه به آخرین آمار رسمی وزارت جهاد کشاورزی که برای سال زراعی 92-93 منتشر شده شامل محصولات زراعی با احتساب محصولات گلخانه‌ای 800 هزار و 819 تن، محصولات گلخانه‌ای 359 هزار و 600 تن که شامل 348 هزار و 671 تن خیارسبز، 10 هزار و 928 تن سبزی و صیفی است، محصولات باغی، گیاهان دارویی، زعفران و انواع قارچ 234 هزار و746 تن است.

 

وی افزود: میزان تولید فرآورده‌های پروتئینی استان 301 هزار و 621 تن شامل گوشت قرمز 14 هزار340 تن، شیر 216 هزار 680 تن، گوشت مرغ 50 هزار و 530 تن، تخم مرغ 19 هزار و 10 تن، آبزی‌پروری 846 هزار تن، عسل 215 هزار تن است.

رئیس جهاد کشاورزی استان یزد بیان کرد: با اشاره به آمار فوق محصولات گلخانه‌ای  بیشترین تولید را در یزد دارند که عمده ظرفیت‌های صادراتی محصولات گلخانه‌ای  استان خیار سبز با ظرفیت 216 هزار تن است.

 

سجادی‌پور با اشاره خشکسالی 10 ساله استان و با تاکید بر اینکه تاکنون با برگزاری 24 دوره آموزشی ترویجی و اجرای 35 سایت الگویی در راستای افزایش بهره‌وری آب و منابع پایه،4400 نفر از بهره‌برداران آموزش و  بیش از 400 میلیون متر مکعب در سال قبل صرفه‌جویی صورت گرفت است، تصریح کرد: 1139 هکتار از ابتدای سال گذشته در استان آبیاری نوین اجرا شده و 1201 هکتار در حال اجرا است که اجرای این سیستم منجر به صرفه‌جویی هشت میلیون مترمکعب آب می‌شود.

رئیس جهاد کشاورزی استان یزد اجرای برنامه‌های اصلاح الگوی کشت و توسعه کشت‌های گلخانه‌ای  و تنوع بخشی به آن را از جمله اقدامات سازمان در زمینه ارتقای بهره‌وری آب کشاورزی دانست.

 

وی گفت: پرداخت کمک‌های بلاعوض دولتی به طرح‌های آبیاری تحت فشار و کم فشار که در آینده‌ای نزدیک، استان شاهد توسعه جهشی در اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار به ویژه در اراضی خرده مالکی و کشت‌های سبزی و صیفی با بهره‌گیری از اعتبارات خاص طرح تجمیع مدیریت آبیاری در این اراضی است.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :