موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/68801 :کد

0

تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مستلزم حمایت از واحدهای تولیدی است

  ﺳﻪشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۲:۳۸
تعداد بازدید : ۱۸۶   
 تحلیل ایران -تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مستلزم حمایت از واحدهای تولیدی است

استاندار یزد با اشاره به ضرورت ارتقای مهارت کاری گفت: تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مستلزم حمایت از واحد‌های تولیدی است.

استاندار یزد با اشاره به ضرورت ارتقای مهارت کاری گفت: تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مستلزم حمایت از واحد‌های تولیدی است.


 

 

به گزارش تحلیل ایران، "سید محمد میرمحمدی" در شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، با اشاره به نقش جامعه کارفرمایی را سرمایه‌گذاری و مدیریت کار، اظهار کرد: جامعه کارگری، کارفرمایی و دستگاه‌های نظارتی و خدماتی تحت پوشش دولت زنجیره فرآیندی را تشکیل می‌دهند که این فرآیند می‌تواند در خدمت جامعه قرار گیرد.

وی ایجاد تشکل‌های کارگری به منظور محقق کردن حقوق کارگران را ضروری دانست و بیان کرد: مشخص کردن دلایل عدم اجرای دقیق قوانین  مربوط به کارگری و رفع نواقص آنها‌،‌ از جمله مهمترین وظایف تشکل های کارگری است.

 

میرمحمدی با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی، گفت: ما در اقتصاد مقاومتی، اجازه انجام روش‌های حبابی را نداریم زیرا این روش‌ها با افزایش نقدینگی، قدرت خرید مردم را بسیار کاهش داده و به ضرر مردم است.

 

استاندار افزود: در بعضی از مواقع، علت عدم اجرایی شدن این قوانین، فراهم نبودن زمینه مناسب برای اجراست و قوانینی که تصویب می‌شود برای اجرایی شدن مستلزم تامین اعتبار و بودجه هستند که این بودجه وجود ندارد و در واقع، آن قانون زمینه اجرایی خود را از دست داده است .

وی ادامه داد: برخی از برنامه‌ها نیز امکان اجرایی دارند ولی متاسفانه برخورد سیاسی وغیر صادقانه با آن‌ها می‌شود، به طور مثال اگر شما با افزایش نقدینگی که هیچ پشتوانه‌ای ندارد، حقوق را افزایش بدهید؛ به صورت پنهانی جیب مردم خالی می‌شود چون افزایش نقدینگی به معنای کاهش ارزش پول ملی است .

 

میرمحمدی با اشاره به ضرورت مبارزه با رکود و تورم، تصریح کرد: روند شتابنده افزایش قیمت ها و رکودی که در اثر محدود شدن نقدینگی به وجود می آید، موجب می شود نتوان در زمینه سرمایه گذاری فعالیت کرد که در این زمینه به دنبال راهکارهایی برای افزایش تولید ، افزایش کیفیت ،رقابت پذیری و گسترش بازارهستیم.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :