موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/70476 :کد

0

فاز نخست بندرخشک یزد امسال افتتاح می‌شود

  دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۸:۲۸
تعداد بازدید : ۱۵۸   
 تحلیل ایران -فاز نخست بندرخشک یزد امسال افتتاح می‌شود

مدیرعامل بندرخشک پیشگامان با اشاره به سال"اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است گفت: فاز نخست بندرخشک امسال افتتاح می‌شود.

مدیرعامل بندرخشک پیشگامان با اشاره به سال"اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است گفت: فاز نخست بندرخشک امسال افتتاح می‌شود.


به گزارش  تحلیل ایران، غلامرضا رضایی اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی یک بحث کاملا استراتژیک است و در همه کشورهایی که دارای اهداف بلند مدت هستند و روحیه استقلال در بطن سیاست داخلی و خارجی آنها جاری است، در اشکال مختلف مطرح شده است.

 

مدیرعامل بندرخشک پیشگامان خاطرنشان کرد: رهبرمعظم انقلاب با پیش بینی راهبردهای دشمن در برابر انقلاب اسلامی، از حدود هفت سال پیش شعارهای اقتصادی را به عنوان نام سال در دستور کار قرار دادند تا فضای عمومی کشور برای این شرایط ویژه فراهم شود.

وی ادامه داد: برای حضور مردم در عرصه اقتصاد مقاومتی باید اعتماد آنها جلب شود و مسئولان باید به این مردم اعتماد کنند.

 

رضایی گفت: مردم ایران بسیار تیزهوشند و وقتی اعتماد می‌کنند کار به سرانجام می‌رسد و باور کنیم مردم توانایی آن را دارند اما باید بستر حضور فراهم شود.

مدیرعامل بندرخشک پیشگامان ادامه داد: کشور با پول نفت آباد نمی‌شود و این موضوع در چند سال اخیر تجربه شد و آبادی تنها با حضور مردم امکان‌پذیر است، هر چه بیشتر شاهد افزایش این حضور باشیم کشور آبادتر می‌شود.

 

وی با اشاره به حضور مردم در تعاونیها گفت: در گروه پیشگامان و بندرخشک پیشگامان که بر فلسلفه و مبنای وجودی اقتصاد تعاونی و حضور مردم طرح‌ریزی شده، می‌توان با جمع‌آوری سرمایه‌های خرد، پروژه‌های کلان را اجرا کرد که سود و عواید آن به مردم برسد.

رضایی گفت: حضور مردم و فعالیت در قالب تعاونی یکی از شاخص‌های عمل به اقتصاد مقاومتی است و ارائه خدمات به تجار ایرانی و بین‌المللی در بندرخشک پیشگامان نیز محکمل آن در بخش حمل و نقل است.

 

وی با اشاره به برنامه‌های این شرکت در سال جدید، گفت: طبق پیش‌بینیها در اواسط سال فاز نخست بندرخشک پیشگامان افتتاح می‌شود.

رضایی افزود: خوشبختانه اتصال ریلی بندرخشک به شبکه سراسری ریلی کشور در اواخر سال قبل انجام شد و این بندرخشک آمادگی ارائه خدمات ریلی را به تجار و بازرگانان دارد، این درحالی است که انبارهای عمومی این شرکت نیز به بهره‌برداری رسیده است و تجار و صاحبان بار می‌توانند از آن بهره ببرند.

 

وی افزود: پروژه‌هایی همچون شهرک حمل و نقل، احداث سردخانه صنعتی نیز به قوت در حال انجام است و به زودی به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل بندرخشک پیشگامان خاطر نشان کرد: این شرکت به همت و با سرمایه مردم تاسیس شده که امیدواریم هرچه سریعتر با رفع موانع موجود به مرحله بهره‌برداری برسد.

 منبع: خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :