موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/73781 :کد

0

واردات کالاهای ‌تولیدی در ایران قطع شود‌

  دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۹
تعداد بازدید : ۱۶۵   
 تحلیل ایران -واردات کالاهای ‌تولیدی در ایران قطع شود‌

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی به‌معنای تکیه بر توانمندی‌های داخلی است، گفت: واردات کالاهایی که در کشور تولید می‌شود قطع شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی به‌معنای تکیه بر توانمندی‌های داخلی است، گفت: واردات کالاهایی که در کشور تولید می‌شود قطع شود.


به گزارش  تحلیل ایران، آیت‌الله محمدرضا ناصری عصر امروز در دیدار مدیران روابط عمومی ادارات استان یزد با اشاره به اینکه روابط عمومی از دو بخش ارتباطات و عموم تشکیل می‌شود، اظهار داشت: ارتباطات عمومی در این واژه در مقابل ارتباطات خصوصی قرار گرفته است.

وی گفت: در هر جایی که روابط عمومی گذاشته می‌شود، شاید منظور این است که این شخص به‌عنوان مسئول رابطه عمومی اداره و تشکیلات، این وظیفه را دارد که اطلاعات عمومی در زمینه وقایع را به مسئولان اداره رسانده و مردم و جامعه را هم در جریان کار منویات این تشکیلات بگذارد.

امام جمعه یزد راجع به اهمیت اطلاع‌رسانی دقیق به مردم، گفت: مردم باید بدانند که فلان اداره برای چه موضوعی تشکیل شده، چه حیطه کاری دارد و در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کند.

 

ناصری خاطرنشان کرد: در صورتی که مردم اطلاع دقیقی از فلان اداره نداشته باشند، طبیعی است که ارتباط مناسبی هم با اداره ندارند و همچنین رابطه‌ای که باید مدیر با مردم داشته باشد اگر بدون اطلاع از شرایط جامعه باشد، مطمئناً رابطه خوبی نمی‌شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان یزد درباره موضوع اشتغال در جامعه گفت: وزارت تعاون باید این مشکل را رفع کند و این اقدام را هم می‌تواند انجام دهد.

 

وی بیان کرد: متأسفانه سبکی در جامعه به وجود آمده که نه‌تنها مشکلات را برطرف نمی‌کند بلکه بر مشکلات هم اضافه می‌کند و این موضوع درست نیست.

 

امام جمعه یزد بیکاران جامعه را دو قسم دانست و گفت: یک نوع از افراد نمی‌دانند چه‌کاری باید انجام دهند و وقتی فارغ‌التحصیل می‌شوند یا به هر صورتی به‌دنبال کار هستند، نمی‌دانند چه‌کاری کنند و از خلاقیتی که بتوانند چیزی برای خودشان خلق کنند استفاده نمی‌کنند.

ناصری ادامه داد: بخش دیگر افراد، آنهایی هستند که خلاقیت را دارند و از آن به‌خوبی استفاده می‌کنند و بعد از کمی فکر، با استفاده ازاین خلاقیت، درآمد خود را کسب می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد بیان کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید چند طرح خلاقانه ایجاد کند برای آن دسته‌ای که خلاقیت ندارند تا پس از آموزشهای لازم، آنها بتوانند به کار مشغول شوند.

 

وی ادامه تصریح کرد: اگر برای مثال 100 مورد از این شغل‌ها طرح‌ریزی شود و به افراد در زمینه طرح‌ها اطلاع‌رسانی مناسب صورت گیرد، مطمئناً اشتغال مناسبی در جامعه ایجاد می‌شود.

امام جمعه یزد اضافه کرد: روابط عمومی در چنین اداره‌ای وظیفه اطلاع‌رسانی دقیق در ارتباط با این طرح‌ها و همچنین معرفی درست اداره به مردم را به‌عهده دارد.

ناصری یکی دیگر از مشکلاتی را که در زمینه اشتغال وجود دارد بحث عدم بازاریابی مناسب دانست و گفت: یکی از صنایع مهم استان یزد بحث صنایع کاشی و سرامیک است که متأسفانه بازاریابی درستی در آنها صورت نمی‌گیرد.

 

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: این که وقتی به مشکل خوردیم برای مدتی کار را تعطیل کرده و کارگران را از کار بگیریم که اوضاع بهتر شود اصلاً درست نیست.

وی به تأکیدات ویژه مقام معظم رهبری نسبت به تحقق اقتصاد مقاومتی که منجر به نام‌گذاری امسال به "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" شد اشاره کرد و افزود: واردات کالاهای خارجی به‌ویژه کالاهایی که مشابه آن در کشور وجود دارد یکی از عوامل مهمی است که در برابر تحقق اقتصاد مقاومتی وجود دارد.

 

امام جمعه یزد با ابراز اینکه برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید استعدادهای ادارات و همچنین مردم به‌خوبی شناسایی شود، گفت: برای اینکه جلوی واردات را بگیریم، باید ابتدا ببینیم چه کالاهای وارداتی را در کشور داریم و بعد از آن نگذاریم این کالاها دیگر وارد کشور شوند.

ناصری خاطرنشان کرد: بعد از اینکه این اقدام را انجام دادیم، باید لیست دیگر کالاهایی را که در کشور تولید نمی‌شود و به‌وسیله واردات نیاز خود را برطرف می‌کنیم، درآورده و نسبت به تولید این کالاها در کشور اقدام کنیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان یزد بیان کرد: پس از این اقدام و برنامه‌ریزی مناسب، باید برای یک بازه زمانی مثلاً پنج‌ساله، نسبت به خودکفایی در تولید این محصولات قدم برداریم.

وی متذکر شد: اگر بخواهیم واقعاً اقتصاد کشور را به اقتصاد مقاومتی تبدیل کنیم باید علاوه بر اینکه نسبت به اقتصاد و بازار جهان آشنایی کامل پیدا می‌کنیم، خودمان را هم به جهان بشناسانیم.

امام جمعه یزد تأکید کرد: در ارتباط و روابط عمومی باید با به خرج دادن سلیقه و استفاده از طرح‌های ابتکاری، به‌گونه‌ای خود را به دیگران در سطح جهان معرفی کنیم، که همه را به فعالیتهای خودمان جذب کنیم.

 

ناصری با یادآوری اینکه کیفیت تولید و همچنین تداوم این کیفیت لازمه باقی ماندن در بازارهای جهانی است، گفت: اطلاع‌رسانی مرحله اول کار است و بعد از آن علاوه بر اطلاع‌رسانی، باید نسبت به افزایش روزافزون سطح کیفی خدمات تلاش داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد احیا کردن وجدا‌ن‌های کاری را یکی دیگر از وظایف و مسئولیت‌های روابط عمومی‌ها دانست و گفت: کارمندان و کسانی که هستند باید با وجدان بالای کاری اقدام به فعالیت کنند و روابط عمومی باید در راستای بیدار کردن این وجدان اقدام کند.

وی با اظهار "دشمن در حال حاضر ما را به‌لحاظ مختلف از جمله فرهنگی محاصره کرده"، گفت: دشمنان انقلاب سعی می‌کنند با روش‌های مختلف، عقاید مذهبی ایرانیان را ضعیف و در مقابل، ضد‌ارزش‌ها را در جامعه تبیین کنند.

 

امام جمعه یزد با اشاره به تذکرات مقام معظم رهبری در رابطه با این مسائل، گفت: هرکدام از این مسائل را که می‌بینیم متوجه می‌شویم که درد بزرگی است و نباید با آن به‌دید سیاسی نگاه کرد و سیاسی‌بازی در این زمینه‌ها را در دستور کار خود قرار ندهیم.

ناصری گفت: یکی از راهکارهای دشمنان برای مقابله با فرهنگ ناب تشیع، اقداماتی است که امروز وهابیت در اطراف کشور ایران انجام می‌دهد و سعی دارند پایه‌های ارزشی نظام اسلامی ایران را تخریب کنند.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :