موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/74466 :کد

0

طرح‌های اشتغالزایی ویژه صنایع خرد در یزد تدوین شود

  پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۲:۰۴
تعداد بازدید : ۱۶۹   
 تحلیل ایران -طرح‌های اشتغالزایی ویژه صنایع خرد در یزد تدوین شود

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند رفع مشکل اشتغال است، گفت: طرحهای اشتغالزایی ویژه صنایع خرد در یزد تدوین شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند رفع مشکل اشتغال است، گفت: طرحهای اشتغالزایی ویژه صنایع خرد در یزد تدوین شود.


به گزارش تحلیل ایران ، آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با نخبگان بسیجی استان یزد، اظهار داشت: ما باید از تمام افرادی که دغدغه ولایت و نظام و حفاظت از آرمان‌های انقلاب دارند تشکر کرده و از آنها بخواهیم که بر این آرمان ایستادگی کنند.

وی با اشاره به اهمیت رفع معضل اقتصادی استان یزد، گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌تواند با یک برنامه‌ریزی مناسب مشکل اشتغال کشور را بر طرف کرده و اقدام به اشتغال‌زایی کند.

 

امام جمعه یزد در ارتباط با نحوه این اقدام گفت: افراد بیکار دو نوع هستند و در نوع اول، نمی‌دانند چه کاری باید انجام دهند، در این قسمت دانشجو فارغ‌التحصیل شده و جوان خدمتش را انجام داده و الان زمان اشتغالش است اما نمی‌داند چه کاری باید انجام دهد.

 

ناصری با بیان این مطلب که بخش عمده‌ای از بیکاری‌هایی که ما در جامعه داریم و سبب افزایش آمار بیکاری شده، به این صورت است، گفت: کار باید با نوآوری و خلاقیت ایجاد شود و انسان به وسیله خلاقیت خود، اقدام به کار کند.

 

نماینده ولی فقیه در استان یزد تصریح کرد: گروه دیگری از افراد بیکار در جامعه هستند که تنبل هستند و حال کار کردن ندارند و باید این افراد را به سمت کار هُل داد.

وی در ارتباط با گروه اول، گفت: نباید منتظر نشست تا این افراد به سمت کار بیایند بلکه باید تعدادی طرح اشتغال مثلا 100 یا 200 طرح کوچک و بزرگ داشته باشیم تا افرادی که برای کار به اداره تعاون و دیگر ادارات مراجعه می‌کنند را با این طرح‌ها آشنا کنیم.

 

امام جمعه یزد تاکید کرد: زمانی که فرد توان کار کردن داشته باشد و ما به او طرح و آموزش لازم را ارائه کنیم، طبیعی است که با ایجاد یک شغل، چند نفر را هم به همراه خود به کار مشغول می‌کند و به این صورت، بخش عمده‌ای از مشکل بیکاری جامعه ما پایان می‌یابد.

ناصری با اشاره به اینکه همه افراد ممکن است توانایی و تخصص لازم در زمینه طرح‌های ما را نداشته باشند، خاطرنشان کرد: طرح‌هایی که ما ایجاد می‌کنیم باید به فنی و حرفه‌ای سپرده شود تا افراد به مدت خاصی که برای آموزش این طرح نیاز است به فنی و حرفه‌ای معرفی شوند و با تخصص لازم اقدام به شروع کار کنند.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :