موضوعات ‌مرتبط: فناوری استان ها

a/75944 :کد

0

سرفصل اصلی واحدهای تولیدی ارتقای تکنولوژی باشد

  پنجشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۷:۲۱
تعداد بازدید : ۲۵۶   
 تحلیل ایران -سرفصل اصلی واحدهای تولیدی ارتقای تکنولوژی باشد

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به لزوم رقابت در بازارهای جهانی گفت: سرفصل اصلی واحدهای تولیدی ارتقای تکنولوژی باشد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به لزوم رقابت در بازارهای جهانی گفت: سرفصل اصلی واحدهای تولیدی ارتقای تکنولوژی باشد.

به گزارش تحلیل ایران، محسن صالحی‌نیا پیش از ظهر امروز در نشست ستاد گارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان یزد اظهار داشت: مشکلات متعددی صنایع را احاطه کرده که همه این مشکلات در رشته‌های گوناگون بر اساس دلایل مختلفی دچار مشکل شده‌ اند.

 

وی با اشاره به تحریم‌ های ظالمانه غرب علیه کشور و بخش اقتصادی ادامه داد: محدودیت‌ هایی که در طول دهه گذشته برای تولید و اقتصاد کشور رقم خورد موجب شد تا واحدهای تولیدی نتوانند از تمامی ظرفیت‌ های خود برای امر تولید و ایجاد اشتغال استفاده کنند.

 

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: یکی از دلایلی که در حوزه صادرات به مشکل جدی برخوردیم و توان رقابت با رقبای خود و کالاهای موجود در بازارهای جهانی را نداریم بر این است که تولید با کیفیت و قابل عرضه در بازارهای صادراتی نداریم.

 

وی تصریح کرد: مشکلاتی که در حوزه صادراتی و جوایز صادراتی از سوی صاحبان صنایع عنوان می‌ شود تا حدی درست است اما باید ببینیم که خودمان چه اندازه در زمینه حضور در بازارهای صادراتی تلاش داریم.

 

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: معمولا صاحبان صنایع خواستار کاهش تعرفه ها و تغییر تعرفه ها هستند اما اگر محصولاتی رقابتی و قابل ارائه در بازارهای جهانی تولید کنیم نیازی به تغییر و کاهش تعرفه ها نداریم چراکه به خودی خود سراغ تولیدات ما می آیند.

وی  با اشاره به تلاش دولت برای رونق واحدهای تولیدی در سطح کشور ادامه داد: عمده مشکلاتی که در سطح کارگروه‌های تسهیل در استان‌ها به ما اعلام می‌شود در زمینه مسائل بانکی و مالی و امور مالیاتی است که بخش اعظمی از مشکلات را به خود اختصاص داده است.

صالحی ‌نیا با اشاره به شناسایی تعداد هفت هزار و ۵۰۰ واحد در سطح کشور برای پرداخت تسهیلات ادامه داد: پرداخت تسهیلات برای ۱۰ هزار واحد نیز امکان پذیر است که دولت با هدف فعال کردن تمام ظرفیت این واحدها، ارتقای رقابت ‌پذیری واحدهای تولیدی کوچک و متوسط در راستای افزایش صادرات همچنین تکمیل طرح‌های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد این تسهیلات را پرداخت خواهد کرد.

 

وی خواستار تغییر دیدگاه در مدیران استانی برای رونق تولید شد و گفت: انسجام و اتحاد خوبی بین دستگاه های اجرایی در سطح استان برقرار است و اگر ارکان مختلف در استان‌ها با دیدگاه رونق به بخش تولید نسبت به تسریع در اجرای مصوبات اقدام کنند فرایند رونق سرعت بیشتری خواهد داشت.

 

به گزارش مهر، در این کارگروه تسهیل استان یزد مسائل مرتبط با کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ارائه شد و معاون وزیر به تشریح برنامه‌ها و اقدامات انجام شده و همچنین بیان مسائل و مشکلات واحدها پرداخت.

 منبع:مهر
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :