موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/77011 :کد

0

وضعيت آب شرب استان شكننده است

  ﺳﻪشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۷:۰۳
تعداد بازدید : ۱۴۳   
 تحلیل ایران -وضعيت آب شرب استان شكننده است

معاون عمرانی استاندار یزد با شكننده خواندن وضعیت آب شرب استان، اظهار كرد: تدوین برنامه‌های توسعه چند بعدی از جمله مهمترین راهکارهای رفع مشکلات آب، صنعت و کشاورزی استان است.

معاون عمرانی استاندار یزد با شكننده خواندن وضعیت آب شرب استان، اظهار كرد: تدوین برنامه‌های توسعه چند بعدی از جمله مهمترین راهکارهای رفع مشکلات آب، صنعت و کشاورزی استان است.


به گزارش تحلیل ایران، ‌"سید محمدرضا سیدحسینی" در آئین افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای موسسات پارک علم و فناوری یزد در حوزه آب، با اشاره به کم‌آبی‌های مستمر در استان یزد،‌ اظهار کرد: وضعیت آب شرب استان،‌ شکننده است.

وی حفظ منابع آب‌های زیرزمینی برای نسل‌های آینده را ضروری خواند و بیان کرد: نسل امروز متعهد به حفظ منابع طبیعی‌ نظیر آب،‌ خاک و هوا است.

 

معاون عمرانی استاندار توسعه بی‌رویه صنایع را از جمله آسیب‌های زیست‌ محیطی استان یزد عنوان کرد و ادامه داد: پدیده مهاجرنشینی،‌ آسیب‌های زیست محیطی‌ و ایجاد اشتغال برای بیش از 100 هزار مهاجر داخلی و خارجی تنها دستاوردهای توسعه صنایع در استان بوده است.

سیدحسینی با اشاره به ضرورت حفظ منابع محیط زیست در راستای توسعه بیش از پیش استان، تصریح کرد: تدوین برنامه‌های توسعه چند بعدی از جمله مهمترین راهکارهای رفع مشکلات کشاورزی،‌ صنایع و آب در استان یزد است.

این مقام مسئول اولویت اول استان در سال جدید را حفظ منابع آبی و محیط زیست استان دانست و خاطرنشان کرد: بحث تأمین آب به عنوان ضروری‌ترین نیاز تولید و کشاورزی، اولین شرط اجرای طرح‌هاي استان محسوب می‌شود.

 

وی با اشاره به همکاری مناسب صنایع در راستای حفاظت از محیط‌زیست در استان، گفت: تمام صنایع در استان یزد مجهز به سیستم کنترل و بهینه سازی مصرف آب هستند.

معاون عمرانی استاندار ‌یزد رعایت و صرفه‌جویی در مصرف آب را از جمله رسالت‌های دستگاه‌های دولتی عنوان کرد و افزود: از ابتدای امسال،‌ نسبت به قطع انشعاب دستگاه‌هایی که بیش از حد مجاز آب مصرف می‌کنند،‌ اقدام می‌شود.

"داریوش پورسراجیان" رئيس پارك علم و فناوري يزد هم در این مراسم،‌ مطالعات توسعه‌ای فناوری آب را یکی از برنامه‌های شاخص پارک علم و فناوری یزد دانست و بیان کرد: اقتصادی کردن حوزه آب از جمله راهکارهای توسعه استان و مدیریت مصرف آب در یزد است.

وي به ضرورت حمایت از صنایع خرد تاكيد و تصریح کرد: فرهنگ‌سازی عمومی،‌ حساس‌سازی اجتماعی و توسعه ارتباطات نقش مهمی در معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری حوزه آب ایفا می‌کند.

 

پورسراجیان توجه به بحث آب در بخش خصوصی و دولتی را نيز ضروری خواند و عنوان کرد: همگرایی در ایجاد راهکارهای توسعه استان ضروری است.

منبع:ایسنا

                               

وضعیت     آب شرب     یزد     استاندار        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :